KeyLock 1.4.1

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

KeyLock jest niewielkim narzędziem, pozwalającym na zablokowanie komputera, jeśli wybrany nośnik zostanie z niego usunięty - nośnikiem takim zazwyczaj są zewnętrzne nośniki danych USB.

Dzięki blokowaniu komputera w przypadku braku podpiętego pendrive'a (lub innego, zdefiniowanego wcześniej napędu) możemy zabezpieczyć swoją stację roboczą przed niepowołanym dostępem, wiedząc, że nikt nieupoważniony nie zdoła uzyskać dostępu do komputera i zawartych w nim danych. Jak na tak niewielką aplikację, KeyLock posiada przyzwoitą ilość dodatkowych opcji, pozwalających ustawić nie tylko "dysk odblokowujący" i hasła, ale również inne funkcje.

Wśród tych dodatkowych opcji miło jest widzieć opcje zmiany kolorystyki i stylu graficznego ekranu logowania czy też całkiem sporo możliwości ustawienia energooszczędności, co jest szczególnie wartościowe dla użytkowników chcących zabezpieczyć laptopy. W każdej chwili możemy również dokonać eksportu lub importu ustawień, bądź też zresetować blokadę.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Magnum 44   18 #2 19.06.2016 13:23

Bardzo przyjemny programik, jak się często zostawia komputer w miejscu obleganym przez znajomych i szybko chce się zablokować lub odblokować, bez wpisywania hasła, żeby nikt nie podpatrzył :P

  #1 24.11.2015 13:59

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy ten program jest darmowy tylko do użytku domowego czy dla firm też?