r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Khan Academy 4.7.2

Strona główna iOS Edukacja i nauka Inne programy edukacyjne i naukowe

Khan Academy to oficjalna aplikacja dedykowana usłudze o tej samej nazwie. Najprościej nazwać ją platformą edukacyjną, skupiającą się w większości na materiałach wideo.

W bazie Khan Academy znajdziemy ponad 6500 filmów edukacyjnych podzielonych na wiele różnych kategorii takich jak np: matematyka, fizyka, chemia, astronomia, medycyna, biologia, historia czy ekonomia. Więcej o samej usłudze możecie przeczytać w jednym z naszych tekstów poświęconych edukacji.

Aby odnaleźć konkretne materiały możemy skorzystać z klasycznej wyszukiwarki, bądź też katalogu podzielonego na poszczególne dziedziny. Lekcje to w dużej mierze materiał wideo wzbogacony o obszerny opis i wprowadzenie. Aby ułatwić dostęp do ulubionych treści możemy zalogować się na nasze konto, nie jest to jednak niezbędne do korzystania z programu.

Khan Academy pozwala na pobieranie materiałów do pamięci urządzenia, dzięki czemu skorzystamy z nich nawet bez dostępu do sieci. Aplikacja jak i dostępne z jej poziomu treści są darmowe. Co więcej materiały są udostępniane na otwartej licencji Creative Commons. To świetna propozycja dla osób, które chcą we własnym zakresie powiększyć swoją wiedzę.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Serwis Explain Everything z Wrocławia chce być YouTube dla edukacji

15
28.01.2016  •  Łukasz Maślanka

We Wrocławiu powstała usługa internetowa, który cieszy się coraz większą popularnością w szkołach na całym świecie. To Explain Everything, służąca do tworzenia oraz przeglądania multimedialnych prezentacji edukacyjnych. Serwis podzielony jest na dwie części. Pierwszą jest internetowa baza prezentacji stworzonych przez użytkowników, dostępna tutaj. Na stronie możemy przeglądać materiały o rozmaitej tematyce, np. matematyczne, sportowe, ekonomiczne i finansowe, lifestyleowe, poświęcone wzornictwu, historii lub sprawom związanym ze zdrowiem. Prezentacje to filmy, które zawierają grafikę,…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.