Kidprotect.pl i Mediarecovery - by było bezpieczniej

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Mediarecovery - jedna z największych firm specjalizujących się w dziedzinie tzw. informatyki śledczej, nawiązała współpracę z fundacją Kidprotect.pl. Wszystko po to, by ustrzec najmłodszych internautów przed niebezpieczeństwami czyhającymi w sieci, a dorosłym uświadomić zagrożenia i pomóc z nimi walczyć.

Pierwszy owoc współpracy będzie można poznać już w czerwcu, kiedy to ruszy specjalistyczny portal bezpieczniewsieci.pl. Chcemy w tym miejscu pokazać wszelkie zagrożenia na jakie można natknąć się surfując po Internecie - mówi Sebastian Małycha, z Mediarecovery. W naszym kraju walka z czarną stroną Internetu nie dorównuje europejskim standardom. Chcemy to zmienić - dodaje. Portal będzie skierowany zarówno do użytkowników globalnej sieci jak i firm. Będzie tam można znaleźć informacje pomagające w unikaniu pedofilii, pornografii dziecięcej i innych szkodliwych treści. Oprócz tego w serwisie mają znaleźć się również inne istotne dla internautów informacje - jak bezpieczne korzystać z aukcji internetowych, robić zakupy w sklepach czy zabezpieczyć swoją firmę.

Naszym celem jest wskazanie internautom, wszelkiego rodzaju zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się w globalnej sieci. To wielkie i bardzo pomocne medium, ale również niebezpieczne. Dla dzieci jak i dorosłych. - mówi Jakub Śpiewak, prezes Fundacji Kidprotect.pl

Specjalistyczny portal to jednak nie jedyny efekt współpracy Kidprotect.pl i Mediarecovery - zamierzamy również zająć się organizacją specjalistycznych szkoleń i konferencji dla policji i prokuratury, by móc podnosić w naszym kraju standardy walki z przestępczością informatyczną - stwierdza Przemysław Krejza.

Fundacja Kidprotect.pl powstała w 2002 roku. Jako pierwsza w kraju fundacja stworzyła specjalistyczny hotline, gdzie internauci mogą anonimowo zgłaszać wszelkiego rodzaju incydenty związane z seksualną przestępczością w sieci. Mediarecovery to lider w dziedzinie informatyki śledczej w Polsce. Firma działająca od 1999 roku zajmuje się bezpieczeństwem informatycznym firm, wykonuje ekspertyzy dla organów ścigania, odzyskuje dane z wszelkiego rodzaju nośników informacji.

© dobreprogramy
s