Kiedy nowy Flash Player dla Linuksa?

Strona główna Aktualności

O autorze

Ostatnią dostępną dla Linuksa wersją odtwarzacza Flash Player jest dość stara seria 7. Fakt ten coraz częściej powoduje wśród użytkowników tego systemu frustrację związaną z faktem, że coraz więcej popularnych stron wymaga posiadania przynajmniej ósmej wersji tej wtyczki, oraz z tym, że stara wersja jest powolna i posiada błędy.

Pocieszeniem będzie fakt, że prace nad dziewiątą wersją Flasha cały czas trwają. Według oficjalnych ogłoszeń firmy, stabilna wersja ma ukazać się dopiero w 2007 roku, jednak pierwszych testowych wydań można się spodziewać dużo wcześniej. Właśnie ukazała się lista technologii, które zostaną użyte w nowej wersji wtyczki. Interfejs graficzny będzie obsługiwany przez X11, okna dialogowe zostaną napisane w GTK, obsługą dźwięku zajmie się ALSA, a kamerkami internetowymi Video4Linux. Wątki obsługiwane będą przez POSIX, ruch internetowy inny niż HTTP poprzez gniazda BSD, a SSL - OpenSSL.

Fakt tak kompleksowego dobierania komponentów wskazuje na to, że wtyczka jest tworzona praktycznie od nowa, mamy nadzieję, że będzie bardziej udana od poprzednich edycji. Żadne daty wydania testowych wersji nowego Flash Playera nie są jeszcze znane.

© dobreprogramy
s