r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kiedy płacić podatki od e-aukcji?

Strona główna Aktualności

Coraz więcej osób w naszym kraju korzysta z usług internetowych serwisów aukcyjnych. Obecnie jest ich już kilka milionów. Sprzedajemy i kupujemy praktycznie wszystko, od butów po sprzęt gospodarstwa domowego i elektroniczny.

Zwykle korzystając z serwisów aukcyjnych nie zastanawiamy się nawet czy ciąży na nas obowiązek podatkowy czy też nie. Po prostu sprzedajemy lub kupujemy. Ostatnio jednak głośno było o takim obowiązku, gdy urząd skarbowy rozpoczął kontrole wśród uczestników aukcji internetowych. Co zrozumiałe, u większości użytkowników e-aukcji wywołało to spore zaniepokojenie.

Obowiązek podatkowy w przypadku aukcji nie występuje jednak w każdym przypadku, warto więc wiedzieć jak to rzeczywiście jest z tymi podatkami. W prosty sposób problematykę tą przedstawia poradnik Podatki i handel w Internecie opublikowany w serwisie PIT.pl. Zawiera on podstawowe informacje na temat obowiązków podatkowych, a także kilkadziesiąt pytań, wraz z odpowiedziami, dotyczących tej tematyki.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.