Kierowcy Google łamią prawa prywatności

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Google wbrew wcześniejszym zapewnieniom o przestrzeganiu wszelakich praw prywatności, chyba nie do końca zna poprawne znaczenie tego słowa. Korporacja zasypywana jest kolejnymi skargami osób, którzy skarżą się o naruszenie przysługujących im praw.

Sprawa dotyczy usługi Street View, a konkretnie pracowników firmy Google, którzy pracują nad rozwojem produktu. Zdaniem rozżalonych mieszkańców, którzy skarżą się na korporację z Mountain View, kierowcy przez nią zatrudnieni w celu filmowania ulic miast łamią zasady prywatności, wjeżdżając na tereny opatrzone znakami - Zakaz wjazdu, oraz Teren prywatny.

Jedną z osób, które czują, że pracownicy Google naruszyli jej prywatność jest Betty Webb, zamieszkała w jednym z kalifornijskich miast. Skarży się ona, iż kierowca przejechał około 360 metrów po jej prywatnej drodze, uwieczniając tym samym na filmie wszystko co spotkał po drodze. Innym przykładem łamania praw przez kierowców internetowego giganta jest hrabstwo Sonoma. Na jego obszarze większość dróg oznaczona jest znakami sygnalizującymi teren prywatny. Dla osób zasiadających w samochodach, które uwieczniają obraz ulic dla usługi Street View jednak one nie istnieją.

Rzecznik firmy, dla której pracują kierowcy, przyczyniający się do rozwoju Street View stwierdził, że pracownicy nie wjeżdżają na drogi oznaczone jako prywatne. Otrzymują oni informacje od Google, które ulice mają zostać uwiecznione na kamerze i tylko one są rejestrowane. Czyżby Google nakłaniało do łamania prawa?

© dobreprogramy