reklama

Kilka nowych poprawek dla Windows

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

W centrum pobierania Microsoftu pojawiło się kilka nowych poprawek dotyczących nie bezpieczeństwa, a funkcjonalności samego systemu operacyjnego.

Na początek warto odnotować fakt, że Microsoft ponownie opublikował poprawkę KB952709 dla Windows Vista ( x86, x64), która po falstarcie w ubiegłym tygodniu została z niewiadomych powodów wycofana z serwerów. Poprawka ta ma podnieść stabilność i wydajność systemu, a jak zaobserwowali użytkownicy, którzy zdążyli ją pobrać w pierwszym dniu - zmienia także numer kompilacji systemu. Microsoft wydał także jeszcze jedną poprawkę dla problemu, o którym było ostatnio głośno - KB953979, która zapobiega niepożądanym zmianom w systemie po instalacji Service Packa 3 dla Windows XP z włączonym oprogramowaniem antywirusowym.

Łatka oznaczona numerem KB952093 ( x86, x64) rozwiązuje problem, który objawia się nieoczekiwanym zamknięciem usługi Windows Search Indexer w systemie Windows Vista. Administratorów i zaawansowanych użytkowników z pewnością zainteresuje też poprawka KB952155, po instalacji której możliwe staje się łączenie się do systemu Windows Vista i Windows Server 2008 przez Pulpit zdalny z poziomu Windows XP SP2. KB952230 z kolei pozwala wyświetlać interfejs klienta Pulpitu zdalnego pod Windows XP w wielu językach.

Jest też coś dla użytkowników domowych korzystających z Media Center w Windows Vista. Powinni oni zainteresować się dwiema kolejnymi poprawkami - KB950124 ( x86, x64) zawiera zaktualizowaną bazę IR Set Top Box, zaś KB950125 ( x86, x64) pozwala pozbyć się problemów z funkcjonowaniem urządzeń Media Center Extender.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama