Kilka słów o Cloud System Booster v1.1.1 [PRO]

Chciałbym poruszyć dzisiaj zagadnienia związane z aplikacją Cloud System Booster. Zdziwiony byłem, kiedy zobaczyłem, że program ten na protalu ma tylko 1500 pobrań, a ocena jest na poziomie 8,0 – widać program nie jest zbyt popularny. Na forum również bardzo często można zauważyć, że użytkownicy często mają problemy z wolno działającym systemem operacyjnym, a program ten jest doskonałym narzędziem dla osób, które borykają się z tego typu problemami, jest także świetną alternatywą dla bardziej popularnych aplikacji tego typu. Niżej podaję link do krótkiej informacji nt. aplikacji

Cloud System Booster na Dobrych Programach

Strona domowa programu Cloud System Booster

Program występuje w wersji darmowej (FREE) oraz płatnej (PRO). Ja domyślnie będę poruszał się w wersji PRO. Przyznam szczerze, że wersja darmowa nie różni się zbytnio od wersji płatnej. To, co znajdziemy w wersji płatnej, a czego nie znajdziemy w wersji darmowej to przede wszystkim moduł automatycznej aktualizacji bazy programu, tryb „Mini Cute Mode”, – który polega jak sama nazwa nam sugeruje na szybkiej i lekkiej optymalizacji naszego systemu, oraz wsparcie techniczne 24/7.

[Okno główne aplikacji.]

Program posiada bardzo intuicyjny interfejs. W okienku głównym podaną mamy wersję bazy aplikacji, ostatnią jej aktualizację oraz ilość problemów, jaką aplikacja może rozwiązać. Po prawej stronie mamy cztery opcje, które możemy włączyć lub wyłączyć. Są to opcje związane z automatyczną aktualizacją bazy naszej aplikacji czy automatycznej optymalizacji. Opcja Extreme Speedup polega na optymalizacji naszego systemu wraz z zaimplementowaniem nowej wersji bazy. Z kolei Mini Boost jest to odnośnik do zminimalizowanego trybu optymalizacji, który wygląda tak jak na obrazku niżej

[Tryb Mini Boost]

Z poziomu programu mamy dostęp również do strony domowej producenta aplikacji, statusu serwera, a także możemy manualnie zaktualizować bazę aplikacji.
Sercem programu zdecydowanie jest chmura z napisem Boost, która stosuje wcześniej ustawione restrykcje z czterech modułów – moduł, który czyści zbędne elementy z poziomu systemu operacyjnego (Cleaner), moduł optymalizacji (Optimizer), moduł, który naprawia elementy naszego systemu operacyjnego (Repair) oraz ostatni moduł, który czyści zbędne elementy z poziomu różnego rodzaju aplikacji(Application). To, na co warto zwrócić uwagę to dwa przełączniki Home oraz Expert. Przełącznik Home przenosi nas do głównego okna aplikacji oraz pozwala nam zoptymalizować system z poziomu właśnie użytkownika domowego, z kolei przełącznik Expert pozwala nam zoptymalizować system operacyjny stosując bardziej zaawansowane restrykcje. Zajrzyjmy, zatem w ustawienia aplikacji.

W zakładce General mamy dostęp do ustawień standardowych. Tutaj możemy zdefiniować czy program ma startować wraz z systemem, wyświetlać informacje bezpośrednio ze strony domowej aplikacji (Anvisoft) oraz czy program ma zapisywać Logi związane z działaniem aplikacji. Warto wspomnieć o harmonogramie – ustawiamy dogodną dla nas godzinę, a program rozpocznie swoją pracę.

Zakładka Scan z kolei umożliwia konfigurację obszaru w jakim program może się poruszać.

[Zakładka Cleaner]

Samych opcji w tym module naliczyłem przeszło 65. Jak widać możliwości w tym module są ogromne (nie mówiąc o innych). Nie ma sensu wymieniać i tłumaczyć wszystkich, bo gdyby zebrać to wszystko do jednej "kupy", to wyszedł by nie zły raport na przeszło 25 stron. Pokrótce powiem, że moduł ten służy do usuwania różnego rodzaju zbędnych plików, które obciążają nasz system operacyjny - zaczynając od "ciasteczek" w przeglądarce, kończąc na różnego rodzaju "keszach" czy edytorze rejestru.

Następna zakładka Optimizer, optymalizuje nasz system pod kątem usług systemowych, startu systemu czy optymalizację pod kątem zarządzania zasobami - nie sposób wszystkiego wymienić i przetłumaczyć gdyż tak jak w poprzednim przypadku, tych funkcji jest na prawdę sporo.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zakładka Repair, z poziomu której możemy naprawić różnego rodzaju zjawiska powstałe w skutek działania np.: szkodliwego oprogramowania. (To co szczególnie zwróciło moją uwagę, to opcja za pomocą której możemy przywrócić do stanu domyślnego komplet około 17 usług systemowych - nie wiem jakimi kategoriami kierowali się twórcy, ale domyślam się, że są to usługi najbardziej narażone na ingerencję czy atak złośliwego oprogramowania)

Zakładka Application – tutaj nasz system operacyjny zostaje przeczyszczony z różnego rodzaju zbędnych plików powstałych z używania różnego rodzaju aplikacji zaczynając od przeglądarek internetowych kończąc na programach multimedialnych czy aplikacjach biurowych – spis aplikacji zawartych w programie zrobił na mnie wrażenie.

Zakładka Net która służy do ustawienia Harmonogramu aktualizacji , oraz Network Proxy, do zaimplementowania Proxy w programie.

Panel Konfiguracji trybu który już wcześniej został wywołany do tablicy - Mini Mode

Panel Restore który jak sama nazwa wskazuje umożliwia nam cofnięcie wcześniej wprowadzonych zmian. Jak widać na obrazku, program tworzy taki punkt przywracania za pomocą swojego mechanizmu oraz za pomocą dobrze znanego nam już mechanizmu Przywracanie systemu w systemie Windows , który jest domyślnie wbudowany w nasz system operacyjny (takie masło maślane trochę wyszło).

Zobaczmy jeszcze zatem jak wyglądają ustawienia zaawansowane

[Zakładka Cleaner z perspektywy ustawień zaawansowanych]

[Zakładka Optimize z perspektywy ustawień zaawansowanych]

[Zakładka Repair z perspektywy ustawień zaawansowanych]

[Zakładka App z perspektywy ustawień zaawansowanych]

Cóż mogę od siebie dodać?

Programu używam już drugi miesiąc, powiem szczerze, że zrobił na mnie bardzo sympatyczne i pozytywne wrażenie. Nie dopatrzyłem się większych wad, miałem okazję go przetestować na kilku komputerach, i nigdy nie było żadnego problemu z instalacją, konfiguracją czy przywracaniem wcześniej utworzonej kopi zapasowej. Przyznam się również, że nie testowałem modułu optymalizacji pamięci RAM który takowych w programie jest, więc nie wiem jak on się spisuje. Nie zauważyłem większych wad aplikacji, może gdybym był programistą to kilka (dosłownie), dwie czy trzy rzeczy zrobił bym inaczej, ale moja ocena końcowa aplikacji to 5+/6. Nie wiem tylko po co jest zmiana tła w programie(możemy wybrać sobie jakąś tapetę i ustawić jako domyślne tło w programie), nie wiem czy to miała być jakaś atrakcja czy dodatek - ale na moje jest on nie potrzebny. Jeśli znajdę chwilę czasu, to postaram się napisać większy poradnik jak działają poszczególne opcje w programie, tylko tak jak napisałem wcześniej, możliwości programu są strasznie rozbudowane. Gorąco zachęcam do zainstalowania i przetestowania. Na prawdę fajny programik.

Pozdrawiam ciepło.