Kilka zdań o serwisach randkowych

Postęp cywilizacji to przede wszystkim internet ,który przyniósł szeroki wachlarz możliwości, co raz więcej spraw, normalnych z życia codziennego jest przenoszone ze świata realnego do internetu, takie jak zakupy, płacenie rachunków, szukanie pracy… zawieranie znajomości, No właśnie! poszukiwanie! ale nie tylko pracy czy domu na sprzedaż. Jak się okazuje, wielu ludzi za pośrednictwem internetu szuka swojej bratniej duszy, udanego związku, partnerstwa… Zapewne doskonale każdy internauta wie ,że bardzo popularną formą komunikacji są portale społecznościowe, oczywiście zdania są podzielone i każdy ma swoją opinię na ten temat, jednak są one nadal chętnie oblegane przez społeczeństwo. Również portale randkowe... i o tym właśnie chcę Wam opowiedzieć kilka zdań.

"Człowiek jest istotą stadną" a to zapewne jak każdy się orientuje oznacza ,że człowiek potrzebuje drugiego człowieka aby społecznie się rozwijać i prawidłowo funkcjonować, z psychologicznego punktu widzenia coś w tym jest. Mówi się; ile ludzi tyle charakterów, indywidualiści, entuzjaści, domatorzy, realiści… i wiele jeszcze mogłabym wymieniać. Każdy ma prawo być szczęśliwym i niemal wszędzie każdy ma szanse spotkać bratnią duszę. W wielu miejscach o różnych porach ludzie są na to „narażeni”. Ostatnimi laty bardzo znanym sposobem zawierania znajomości są serwisy randkowe. Na pewno każdy kiedyś chociaż raz spotkał się z reklamą takiego portalu, np. w radio albo w telewizji. Słyszałam wiele różnych opinii na temat wirtualnych znajomości. Według niektórych osób założenie profilu na takim serwisie jest desperackim krokiem, ale dla wielu jest to zupełnie powszechne i normalne. Kilku moich znajomych posiada takie randkowe konta, w celu spotkania swojej drugiej połówki. Jak się okazuje, większość z nich to osoby otwarte, atrakcyjne, bardzo komunikatywne i towarzyskie, owszem są również osoby nieśmiałe, ale raczej żadna z nich nie jest desperatem! Przynajmniej takie odnoszę wrażenie. Nawet miałam zaszczyt być na ślubie pary którą połączył portal randkowy.

Zawieranie znajomości przez internet jest pewnym ułatwieniem, przede wszystkim dla osób, które są z natury zamknięte w sobie, które zwykle krępują się podczas rozmowy twarzą w twarz, zatem mogą się otworzyć i czuć się bardziej komfortowo, gdyż mają przed sobą monitor ,zdjęcie danej osoby i krótki opis, szybciej mogą nawiązać kontakt bez wychodzenia z domu, o każdej porze, jest to po prostu wygodny dla nich sposób. Teraz większość dorosłych ludzi nie ma za wiele czasu, sprawy życia codziennego powodują że żyjemy w ciągłym pośpiechu ,nie mając czasu na życie towarzyskie tudzież spotkania i to właśnie może być głównym powodem korzystania z serwisów randkowych. Korespondencja w wirtualu pozwala również lepiej poznać drugą osobę, jeszcze przed rzeczywistym spotkaniem, sprawia że ludzie czują się pewniej i swobodnie, mając świadomość o możliwości wyboru z pośród wielu dostępnych profili, w przeciwieństwie do tradycyjnego randkowania.

Takich serwisów jest co raz więcej, oferują one szeroki zakres opcji mających na celu ułatwić dopasowanie, a w rezultacie znalezienie odpowiedniej osoby, poprzez wyszukiwanie ofert singli, uwzględniając ich zainteresowania, typy osobowości, poglądy, priorytety, preferencje kulturowe, wiek. Mimo iż w świecie wirtualnym można ukryć prawdziwą tożsamość, to jednak portale nakłaniają właśnie założenie „uczciwego” profilu, aby zalogowani single nie padli ofiarą oszustwa, choć i tak jest to nieuniknione, ponieważ np. fotografia danej osoby może nie odzwierciedlać całkowicie jej wyglądu, a ponadto może być nieaktualna i tak samo może być z opisem cech charakteru albo poglądów Zdarza się że zalogowani ludzie mogą udawać kogoś zupełnie innego niż są w rzeczywistości, np mogą ukrywać swój stan cywilny, co może może być zniechęcające a nawet niebezpieczne. Dlatego należy być zawsze ostrożnym w zawieraniu znajomości w sieci aby uniknąć ewentualnego rozczarowania przy spotkaniu realnym.

Ja sama, jeszcze dawno temu ;) zarejestrowałam się, gdyż byłam ciekawa jak to rzeczywiście wygląda od strony zalogowanej singielki, jednak bardziej mnie skłoniła ciekawość niż cel poznania kogoś...
Podsumowując: Myślę że internet to kolejne „miejsce” gdzie można poznać bratnią duszę, o tych samych zainteresowaniach lub poglądach. Tak samo w świecie wirtualnym jak i w realnym jest wielu wartościowych i wyjątkowych ludzi o różnych osobowościach.

Ciekawi mnie jakie jest Wasze zdanie? Jeśli macie jakieś przemyślenia, odczucia a może własne doświadczenia związane z tym tematem ?