Kim są ludzie z nośnika Visty?

Strona główna Aktualności

O autorze

Jeden z hiszpańskich bloggerów opisał i udokumentował w formie zdjęć swoje dość niecodzienne odkrycie. Zauważył on mianowicie, że na nośniku z Windows Vista jest coś więcej niż tylko nazwa, logo i zwykły hologram autentyczności. Aby zobaczyć tak drobny szczegół trzeba naprawdę wytężyć wzrok, ale z pomocą przychodzą powiększone zdjęcia, które dokładnie ilustrują ten ciekawy element.

Okazuje się, że na płytce umieszczono fotografię trzech ludzi. Nie jest to jednak nikt publicznie znany z Microsoft - właściwie tożsamość tych osób pozostaje kompletnie nieznana. Oczywiście zaciekawiona społeczność od razu wysłała stosowne zapytanie do działu PR w Microsoft. Niestety, odpowiedź korporacji brzmi: bez komentarza.

Nie wszyscy zgłaszają, że na ich płytach również można zauważyć te trzy postacie - całkiem możliwe, że są one obecne tylko na pierwszych wyprodukowanych nośnikach, a teraz po prostu już je usunięto. W każdym razie jest to interesująca ciekawostka z kategorii tzw. "easter eggs" - po symulatorze lotu w Excel 97, pinballu z Word 97 czy zabawach z mapą stref czasowych w Windows 98. Pytanie tylko, czy Microsoft był tego świadomy? ;-)

© dobreprogramy

Komentarze