r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kinect będzie pomagać osobom po udarze mózgu

Strona główna Aktualności

Kinect ponownie w służbie medycynie — niedawno Microsoft promował sensor jako pomoc przy rekonwalescencji żołnierzy, a naukowcy z brytyjskiego Nottingham Trent University mają zamiar używać systemu opartego na kamerce przy rehabilitacji osób, które dotknął udar mózgu. Na badania uzyskali blisko 350 tysięcy funtów w ramach programu i4i (inwencja dla innowacji) Narodowego Instytutu Zdrowia. Prace rozpoczną się w kwietniu i potrwają 18 miesięcy. Opracowywany system skupi się na pomocy dotkniętym niedowładem lub porażeniem mięśni twarzy.

Program zapewni objętemu nim pacjentowi przygotowaną akurat dla niego porcję ćwiczeń. Kinect na bieżąco analizować ma jego mimikę. System wykryje nieprawidłowe zachowanie twarzy i zaprezentuje wyniki rozpoznania w formie animowanego wizerunku, sygnalizując problemy oraz podsuwając odpowiednio kolejne ćwiczenia. Dane odnośnie postępu rehabilitacji przesyłane będą potem do lekarza prowadzącego. Chodzi o domowe, proste w użytkowaniu rozwiązanie, czyniące z dotychczasowych sesji z rysunkami ćwiczeń w dłoniach po 45 minut dziennie coś bardziej znośnego, a zarazem oferujące dokładne śledzenie postępów i dające motywację do dalszych starań.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.