reklama

Kinect nowej generacji w przyszłym roku dla PC

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Długo posiadacze Xbox One nie nacieszą się wyłącznością na nowy, ulepszony sensor Kinect — Microsoft już na przyszły rok zapowiada komputerową edycję sprzętu. W pierwszej kolejności urządzenie trafić ma w ręce twórców oprogramowania użytkowego, aby na rynku pojawiło się więcej aplikacji sterowanych gestami i głosem. Naturalnie deweloperzy dostaną odpowiednie SDK. Nie ma jednak co nastawiać się na gry z konsoli w wersji PC. Jeżeli jakieś znane z niej marki pojawią się na Windows 8, nie będą to identyczne produkty, a raczej same projekty poboczne.

Microsoft oczywiście zachwala możliwości swojej technologii. Nowy Kinect widzi świat w pełnym HD, mierzy czas, w jakim fotony odbijają się od obiektów, co przekłada się ponoć na niezwykłą dokładność, odczytuje najmniejsze ruchy ciała czy nawet fakturę ubrań. Poszerzony kąt widzenia spowoduje, że urządzenie obejmie wzrokiem pomieszczenia o różnej kubaturze, nie tylko te większe. Równocześnie wychwyci poczynania 6 osób, nie mając problemu z ich rozróżnieniem nawet po ciemku, a przy odpowiednim świetle po twarzy wybada nasz puls. Z mikrofonami zastosowano zaawansowany system redukcji szumów i wyłapywania głosów poszczególnych osób z rozmownej grupy. Przykłady zastosowania sensora na PC poznamy podczas konferencji BUILD 2013 w czerwcu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama