r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kinect nowej generacji w przyszłym roku dla PC

Strona główna Aktualności

Długo posiadacze Xbox One nie nacieszą się wyłącznością na nowy, ulepszony sensor Kinect — Microsoft już na przyszły rok zapowiada komputerową edycję sprzętu. W pierwszej kolejności urządzenie trafić ma w ręce twórców oprogramowania użytkowego, aby na rynku pojawiło się więcej aplikacji sterowanych gestami i głosem. Naturalnie deweloperzy dostaną odpowiednie SDK. Nie ma jednak co nastawiać się na gry z konsoli w wersji PC. Jeżeli jakieś znane z niej marki pojawią się na Windows 8, nie będą to identyczne produkty, a raczej same projekty poboczne.

Microsoft oczywiście zachwala możliwości swojej technologii. Nowy Kinect widzi świat w pełnym HD, mierzy czas, w jakim fotony odbijają się od obiektów, co przekłada się ponoć na niezwykłą dokładność, odczytuje najmniejsze ruchy ciała czy nawet fakturę ubrań. Poszerzony kąt widzenia spowoduje, że urządzenie obejmie wzrokiem pomieszczenia o różnej kubaturze, nie tylko te większe. Równocześnie wychwyci poczynania 6 osób, nie mając problemu z ich rozróżnieniem nawet po ciemku, a przy odpowiednim świetle po twarzy wybada nasz puls. Z mikrofonami zastosowano zaawansowany system redukcji szumów i wyłapywania głosów poszczególnych osób z rozmownej grupy. Przykłady zastosowania sensora na PC poznamy podczas konferencji BUILD 2013 w czerwcu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.