Kingsoft Antivirus Kingsoft Antivirus 2012 SP5.7

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Kingsoft Antivirus to bezpłatny program antywirusowy chińskiej firmy Kingsoft, służący do ochrony systemu operacyjnego przed różnymi zagrożeniami z sieci. W odróżnieniu od innych programów antywirusowych posiada on nowoczesny, prosty w obsłudze i niezwykle intuicyjny interfejs użytkownika, a także charakteryzuje się niewielkim zużyciem zasobów systemowych.

Kingsoft Antivirus oparty został na technologii Cloud (tzw. chmura) co oznacza, że niemal wszystkie jego procesy, zasoby i inne elementy przeniesione są na zewnętrzne serwery. W tym wypadku program antywirusowy zużywa niewielką ilość pamięci i mocy obliczeniowej, powodując wzrost szybkości jego funkcjonowania.

Program umożliwia skanowanie systemu operacyjnego nie tylko korzystając z silnika Cloud Engine (działającego w chmurze), ale również z silnika działającego lokalnie. Oprócz tego znajdziemy w nim jeszcze dwa silniki skanujące – System Repair Engine (silnik naprawczy) i KSC Cloud Heuristic Engine (skanowanie heurystyczne).

Do zabezpieczenia komputera, Kingsoft Antivirus oferuje szereg dostępnych modułów umożliwiających między innymi blokowanie wirusów i innych zagrożeń z Internetu, zabezpieczanie pamięci masowych USB, a także podczas odtwarzania strumieni wideo w trybie online. Warto też wspomnieć o dodatkowym module Anti-Hacker, który sprawdza i wykrywa w systemie luki bezpieczeństwa typu Backdoor, a także chroni komputer przed włamaniami.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

fajny antywirus, szybki, łatwy w obsłudzę
brak
ocena użytkownika
10.01.2016 01:24 • Recenzja do wersji 2012 SP5.7

Kingsoft Antivirus 2012. Od konkurencji odróżnia go nowoczesny interfejs oraz lekkość i szybkość działania, dzięki czemu idealnie nadaje się on dla starszych PC oraz laptopów. Kingsoft wykorzystuje chmurę, klasyczny skaner z sygnaturami oraz HIPS, który umożliwia zablokowanie niektórych, niewykrytych wirusów, najczęściej proponując właściwą decyzję "deny". Kingsoft wyposażony został także w ochronę anty-hakerską i USB.

lekki nie obciąża systemu, fajny interfejs, łatwy w obsłudze
brak
ocena użytkownika
09.01.2016 22:38 • Recenzja do wersji 2012 SP5.7

Na pierwszy rzut oka program wygląda świetnie, ładny wygląd,szybkość, wszystkim się zajmie itd.Jak dla mnie. Najlepszy z darmowych programów antywirusowych! Leciutki dla systemu i dobra wykrywalność