Kinowe hity wytwórni Lionsgate trafiają na platformę Steam w Full HD

Strona główna Aktualności

O autorze

Platforma Steam, kojarzona dotychczas przede wszystkim z dystrybucją gier komputerowych, poszerza swoją działalność. Wkrótce, w efekcie nawiązania przez Valve partnerstwa z kanadyjską wytwórnią Lionsgate, która posiada prawa do licznych kinowych hitów, na Steamie można już również oglądać popularne filmy.

Wiadomość ta została już oficjalnie potwierdzona, lista dostępnych produkcji jest już dostępna w usłudze. Na Steama zawitało ponad 100 filmów, wśród których najpopularniejsze stanowią saga Igrzyska Śmierci, Zmierzch czy Piła oraz wiele innych. Wszystko to w rozdzielczości Full HD.

Z poziomu menu dostępna jest lista z podziałem na gatunki filmowe, wśród których można odnaleźć dramaty, thrillery czy horrory. Oczywiście Lionsgate nie udostępnia swoich materiałów za darmo – cena za obejrzenie pojedynczego filmu waha się od 4 do 5 euro.

Filmy Lionsgate, co w dobie popularności Netfliksa i strumieniowania w ogóle nikogo zapewne nie dziwi, są dostępne wyłącznie online, nie zdecydowano się na umożliwienie użytkownikom ich pobrania. Trzeba także przyznać, że filmoteka jest, w stosunku choćby do wspomnianego Netfliksa, raczej niewielka.

Nie zmienia to faktu, że nowości w katalogu Steama są pewnym zaskoczeniem, które może zapewnić mu dodatkowe zyski, szczególnie ze względu na popularność filmów produkowanych właśnie przez Lionsgate. Klienta Steama można pobrać z naszej bazy oprogramowania.

© dobreprogramy
s