KitKat Launcher KitKat Launcher

Strona główna Android Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
lub zeskanuj:

KitKat Launcher to program uruchomieniowy dla urządzeń z systemem Android, wzorowany na tym, co zostało stworzone przez Google na potrzeby smartfonu Nexus 5. Pomimo aktualizacji do najnowszej wersji Androida 4.4, nie otrzymały go inne urządzenia, nawet te sygnowane marką Nexus. W efekcie grupa programistów z Nick.app postanowiła stworzyć launcher, który wiernie naśladuje ten z Androida KitKat i udostępnić jak największej liczbie użytkowników.

Aplikacja wiernie naśladuje program uruchomieniowy z Nexusa 5, zarówno pod względem wyglądu, jak i animacji czy działania. Pozwala na tworzenie folderów, nowych pulpitów, a także umieszczanie na nich widgetów poprzez menu wyświetlane po dłuższym przytrzymaniu palca na już istniejącym pulpicie. Niezależnie od wyboru użytkownika, zawsze dostępny jest widget wyszukiwania poprzez Google. Program uruchomieniowy cechuje się także lekko widoczną tapetą na liście aplikacji, na której użytkownik zetknie się z ikonami sporych rozmiarów. W przeciwieństwie do launchera z czystego Androida, ten zapewnia pewne możliwości personalizacji. Możliwe jest określanie wielkości siatki tak pulpitów jak i listy aplikacji, marginesów, a także niektórych animacji czy przewijania tapety. Aplikacja pozwala ponadto na wybór ilości ikon w docku i folderach, a także instalację dodatkowych paczek ikon do ich automatycznej podmiany.

Niestety launcher nie wspiera integracji z Google Play w formie wysuwanych kart i powiadomień z lewej strony ekranu. Mimo to nie pozwala na tworzenie nowych pulpitów właśnie z tamtej strony, ograniczając się do prawej (nowe pulpity są tworzone automatycznie przez przeniesienie na nie ikon lub widgetów). Dzięki zmianie ustawień można jednak wymusić zmianę głównego pulpitu na środkowy. Aplikacja jest udostępniana za darmo, posiada wersję Prime rozbudowaną o większe możliwości personalizacji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!