Klara Klara 1.3.26

Strona główna Android Wiadomości Pogoda
Pobierz program
lub zeskanuj:

Klara to ładna dla oka, prosta w obsłudze aplikacja dostarczająca informacji o pogodzie: aktualnej oraz prognozowanej na najbliższe dni.

Program nie należy do grona szczególnie innowacyjnych i pod względem oferowanych możliwości nie wyróżnia się szczególnie na tle innych aplikacji tego typu. Ale sposób, w jaki prezentuje informacje, jest bardzo przejrzysty i wygodny. Klara powinna więc sprawdzić się w codziennym zastosowaniu.

Po zainstalowaniu, program sam pobierze informacje o pogodzie dla lokalizacji, w której się znajdujemy. Miejsce, dla którego interesuje nas pogoda, możemy też dodać ręcznie, korzystając z wyszukiwarki. Każdą lokalizację można oznaczyć jako ulubioną, a wszystkie tak oznaczone miejsca znajdą się w osobnej sekcji w wysuwanym od lewej strony ekranu menu. W tym menu znajdziemy też kolejne opcje: odnośnik do pogody aktualnej i prognozowanej na najbliższe kilka dni, a także możliwość wyboru jednego z czterech motywów graficznych: niebieskiego, Darth Vader, minimalistycznego i wiosennego.

Z kolei na ekranie głównym programu znajdziemy to, co najważniejsze, czyli dane pogodowe. Podzielono je na cztery grupy: temperatura (bieżąca i odczuwalna), wiatr, zachmurzenie i opady oraz ciśnienie atmosferyczne. W każdej z grup znajdziemy wykresy, które obrazują zmiany danego parametru pogody na przestrzeni godzin oraz dni, a także takie informacje, jak szansa na opady, aktualna siła i kierunek wiatru, poziom zachmurzenia nieba, a także stan wilgotności powietrza. Wykresami możemy przesuwać, a wtedy informacje o pogodzie będą aktualizowane na bieżąco i dopasowane do prognozy. W aplikacji możemy też zmienić jednostki, w których podawane są parametry pogody, dotyczące temperatury oraz siły wiatru.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!