r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Klara 1.2.0

Strona główna Android Wiadomości Pogoda

Klara to ładna dla oka, prosta w obsłudze aplikacja dostarczająca informacji o pogodzie: aktualnej oraz prognozowanej na najbliższe dni.

Program nie należy do grona szczególnie innowacyjnych i pod względem oferowanych możliwości nie wyróżnia się szczególnie na tle innych aplikacji tego typu. Ale sposób, w jaki prezentuje informacje, jest bardzo przejrzysty i wygodny. Klara powinna więc sprawdzić się w codziennym zastosowaniu.

Po zainstalowaniu, program sam pobierze informacje o pogodzie dla lokalizacji, w której się znajdujemy. Miejsce, dla którego interesuje nas pogoda, możemy też dodać ręcznie, korzystając z wyszukiwarki. Każdą lokalizację można oznaczyć jako ulubioną, a wszystkie tak oznaczone miejsca znajdą się w osobnej sekcji w wysuwanym od lewej strony ekranu menu. W tym menu znajdziemy też kolejne opcje: odnośnik do pogody aktualnej i prognozowanej na najbliższe kilka dni, a także możliwość wyboru jednego z czterech motywów graficznych: niebieskiego, Darth Vader, minimalistycznego i wiosennego.

Z kolei na ekranie głównym programu znajdziemy to, co najważniejsze, czyli dane pogodowe. Podzielono je na cztery grupy: temperatura (bieżąca i odczuwalna), wiatr, zachmurzenie i opady oraz ciśnienie atmosferyczne. W każdej z grup znajdziemy wykresy, które obrazują zmiany danego parametru pogody na przestrzeni godzin oraz dni, a także takie informacje, jak szansa na opady, aktualna siła i kierunek wiatru, poziom zachmurzenia nieba, a także stan wilgotności powietrza. Wykresami możemy przesuwać, a wtedy informacje o pogodzie będą aktualizowane na bieżąco i dopasowane do prognozy. W aplikacji możemy też zmienić jednostki, w których podawane są parametry pogody, dotyczące temperatury oraz siły wiatru.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Appteka, MICASA, f.lux, BetterPoints i Time-Lapse Tool – najciekawsze aplikacje tygodnia

22
02.04.2016  •  Anna Rymsza

Na koniec tygodnia przygotowaliśmy dla Was listę najciekawszych nowości z naszej bazy programów i aplikacji mobilnych. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Appteka Aplikacja Appteka to pomysłowy sposób na kupowanie leków, także tych na receptę, znajdowanie tańszych zamienników i… odczytywanie legendarnego lekarskiego pisma przez farmaceutów. Wystarczy zrobić zdjęcie recepty. Zostanie ono wysłane i odczytane przez farmaceutę, a na tej podstawie w aplikacji pojawią się informacje o przepisanym leku i jego zamienniki, jeśli są dostępne. W aplikacji można przygotować…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.