r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Klasyczny Myst trafił na Androida: szansa na drugie życie kultowej przygodówki

Strona główna AktualnościROZRYWKA

W roku 1993 miała premiera gry wielkiej, przełomowej i tajemniczej, Myst. Jej sukces był ogromny, o czym świadczyć mogą kolejne kontynuacje, a także wyniki sprzedażowe: do momentu premiery pierwszej części The Sims, Myst był najlepiej sprzedającą się grą komputerową w historii. A dziś możemy zatonąć w tajemnicy Mysta także na urządzeniach z Androidem.

Mobilna wersja Mysta nosi nazwę realMyst powstała w wyniku kooperacji firmy Cyan, twórców klasycznego Mysta oraz Noodlecake, która przystosowała grę do urządzeń mobilnych. Mimo że w latach 90. produkcja zachwycała oprawą graficzną, to z całą pewnością dziś nie poraża jej jakością. Znacznie istotniejsza jest tutaj jednak oryginalna oprawa muzyczna, która dopełnia klimat zagadki.

Myst to gra przygodowa point and click, w której rozgrywka prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby. Gracz eksploruje równoległe światy, zbierając księgi, które umożliwiają przenoszenie do kolejnych rzeczywistości. Aby to było możliwe, konieczne jest rozwiązywanie złożonych zagadek logicznych, niekiedy wręcz frustrująco wymagających.

r   e   k   l   a   m   a

Podobnie jak oryginał, gra jest spora – do jej instalacji wymagane jest 700 MB wolnego miejsca na pamięci urządzenia. Sentymentalny powrót do fantastycznego świata Mysta ma także swoją cenę – wynosi ona aż 35 złotych. Trudno mieć jednak wątpliwości, że ci, którzy swojego czasu poświęcili całe dni temu klasykowi, zapłacą wiele, by móc jeszcze raz przemierzać Wieki.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.