Klasyka polskiego science fiction w kolejnej edycji BookRage

Strona główna Aktualności

O autorze

Nie minęło dużo czasu od ostatniej edycji BookRage'a, a już możemy zakupić kolejny pakiet świetnych książek. Po tej edycji możemy się spodziewać klasyki naszego rodzimego science fiction. Widać, że pakiet jest atrakcyjny, bowiem w pierwszej godzinie swojej nowej akcji, założyciele akcji wraz z Fundacją Nowoczesna Polska i autorami zarobili prawie dwa tysiące złotych.

Tym razem w pakiecie możemy zakupić:

  • „Senni zwycięzcy" Marka Oramusa — całe grupy ludzi przeznacza się na stracenie tylko po to, by ci stojący wyżej pod względem technologicznym, mogli nasycić się ich tragedią. Witajcie w brutalnym XXV wieku, gdzie społeczeństwo jest wielopiętrowo zmanipulowane społeczeństwa.
  • „Małe zielone ludziki" Krzysztofa Borunia — powieść z pogranicza fikcji politycznej i naukowej, która opowiada o dziwnych i niezwykłych wydarzeniach towarzyszących pojawieniu się na terenie jednego z afrykańskich państw „terytorium zakazanego".
  • „Klatka pełna aniołów" Andrzeja Zimniaka — w tej książce będziemy mogli poznać Enkela, jednego z brudnych aniołów. Główny bohater, który jest jednocześnie bardzo męski i wyjątkowo niedojrzały, stał się posiadaczem pewnego sekretu.
  • „Na srebrnym globie" Jerzego Żuławskiego — powieść będąca pierwszą częścią Trylogii Księżycowej. Kosmonauci przedzierają się przez pozbawioną tlenu księżycową pustynię, pełną rozmaitych niebezpieczeństw, by, w końcu, po drugiej stronie srebrnego globu, odnaleźć duży obszar, który nadaje się do życia.
  • „Zwycięzca" Jerzego Żuławskiego — druga część Trylogii Księżycowej. Opowiada o losach potomkach kosmonautów, którzy zasiedlili Księżyc. Niestety przez ten czas popadli w konflikt z tubylcami, co zaskutkowało ich podbiciem.
  • „Stara Ziemia" Jerzego Żuławskiego — ostatnia książka należąca do Trylogii Księżycowej. Po wielu latach, dwójka ludzi z Księżyca trafia na swoją macierzystą planetę, Ziemię, nad którą chce zapanować grupa intelektualistów. Jaką rolę w tym wszystkim odegra wynalazek pozwalający na unicestwienie materii?

Ponadto osoby, które zdecydują się wpłacić kwotę powyżej średniej, otrzymają także „Twarzą ku ziemi" Macieja Parowskiego, będące jego powieściowym debiutem, oraz „Jasnowidzenia inżyniera Szarka" Krzysztofa Borunia, która jest ostatnią książką tego klasycznego autora science fiction.

Standardowo płatności można dokonać za pomocą serwisów PayPal i DotPay. Po raz kolejny można także podzielić wpłacaną kwotę między autorów, Fundację Nowoczesna Polska oraz organizatorów BookRage'a.

© dobreprogramy

Komentarze