r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Klasyka polskiej kinematografii za darmo na YouTube

Strona główna Aktualności

Stare, polskie filmy mają w sobie trudne do określenia „coś”, co pozwala nawet po latach wracać do nich i dobrze się bawić. Wywodzące się z ubiegłego stulecia bareizmy na stałe zagościły w naszej kulturze. Ale jak dotąd zwolennicy klasyków rodzimej kinematografii mieli do wyboru dwa rozwiązania — albo zdobyć kultowy film na płycie DVD (ze sklepu lub wypożyczalni), albo czekać na uprzejmość telewizji publicznej. To już jednak przeszłość.

Od dziś popularne polskie filmy z dawnych lat dostępne są na YouTube. Kogel Mogel, Vabank, Seksmisja, Rejs, Brunet wieczorową porą, Trzy kolory — to tylko wierzchołek oferty, jaką Google przygotowało przy współpracy z rodzimymi producentami. W sumie na kanałach współpracujących wytwórni KADR i TOR udostępniono ponad 60 filmów, a katalog ma być regularnie uzupełniany o kolejne tytuły.

Filmy w maksymalnej jakości 480p dostępne są bez opłat, ale w trakcie seansu mogą pojawiać się reklamy. Obie wytwórnie zadeklarowały, że zarobione w ten sposób pieniądze będą przeznaczone na cyfrową rekonstrukcję kolejnych klasyków oraz produkcję nowych filmów. Za parę dni, proszę pana, to się dopiero zacznie: wywiady, autografy, wizyty w zakładach pracy…

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.