r   e   k   l   a   m   a
reklama

Klawiatura HP z Leap Motion wchodzi na rynek

Strona główna Aktualności

O autorze

Bardziej ceni wygląd niż wydajność. Fan gadżetów, smukłych laptopów, zgrabnych smartfonów i motoryzacji, zwłaszcza tej niemieckiej.

Firma HP wprowadzi do sprzedaży klawiaturę wyposażoną w moduł Leap Motion, który pozwala na kontrolowanie komputera za pomocą odpowiednich gestów, wykonywanych rękami nad klawiaturą.

Sposób pozwalających na komunikowanie się z komputerem jest coraz więcej, coraz częściej oprócz klasycznej myszki i klawiatury, możemy skorzystać z dotykowego ekranu. Jednak to rozwiązanie nadal nie jest zbyt popularne. Dodatkowo wiele osób nie widzi sensu stosowania dotykowych wyświetlaczy w laptopach, a już na pewno nie wykorzystują ich w komputerach stacjonarnych. Możliwe, że znacznie lepszym rozwiązaniem będzie Leap Motion. Ta technika pozwala na kontrolowanie komputera z wykorzystaniem gestów wykonywanych w polu widzenia sensora, podobnie jak możemy to robić z Kinectem.

Obecnie moduł Leap Motion jest dostępny oddzielnie, a także został zastosowany w laptopach HP oraz klawiaturach, które dostępne były tylko z gotowymi zestawami komputerowymi. Natomiast teraz będzie zintegrowany także z oddzielną klawiaturą, którą dostaniemy za 99 dolarów, czyli o 25 dolarów więcej, niż sam oddzielny moduł. Sprzęt bez problemu będzie działał z komputerami działającymi pod kontrolą Windows 7 i Windows 8. Aplikacje, z których możemy korzystać przy pomocy Leap Motion, można znaleźć w odpowiednim sklepie — Leap Motion Airspace.

Leap Motion stosowane w większości komputerów może okazać się wygodniejszym rozwiązaniem od ekranów dotykowych. Z pewnością zaletą klawiatury wyposażonej w ten moduł będzie to, że nie będziemy musieli daleko sięgać ręką, by wybrać interesujący nas element. Niestety, ale nadal Leap Motion, podobnie jak ekrany dotykowe w komputerach, możemy traktować jako dodatek, a nie zastępcę myszki i klawiatury.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieAsus VivoBook Flip 14: laptop, który staje się tabletem