r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Klawiatura ekranowa jest jednym z zagrożeń dla stanu konta

Strona główna AktualnościBIZNES

Do takiego właśnie wniosku doszli analitycy z brytyjskiego Financial Conduct Authority, którzy zbadali pułapki czyhające na użytkowników bankowości mobilnej. Skomplikowane, wymagające precyzji klawiatury urządzeń o niedużych ekranach są słabym punktem, gdyż bardzo łatwo się na nich pomylić. FCA zaleca więc, aby zawsze sprawdzić poprawność wpisanych danych, aby uniknąć przykrych niespodzianek. W miarę możliwości lepiej nie korzystać z bankowości mobilnej (a w zasadzie jakiejkolwiek) w nocy, kiedy spada zdolność koncentracji. Jednym z istotnych czynników, które mogą wpłynąć negatywnie na stan naszego konta, jest również niezrozumienie działania aplikacji lub brak obeznania z wykorzystywanymi technologiami.

Analitycy zwrócili także uwagę na to, że klienci banków obawiają się także problemów z infrastrukturą bankową oraz wirusów. Najwięcej strachu budzi możliwość instalacji wirusa na urządzeniu, z którego korzystamy do obsługi kont bankowych, a który wykradnie nasze dane i da dostęp do konta złodziejom.

Te wnioski do dopiero wstęp do raportu, który będzie gotów na początku przyszłego roku. FCA obserwuje dynamiczny rozwój bankowości mobilnej i bada zjawiska z nią związane, aby opracować szczegółowe wytyczne dla autorów aplikacji bankowych. Chodzi oczywiście o znalezienie jak najlepszych metod ochrony klientów, czy to przed przestępcami, czy to przed błędami, które sami mogą popełnić.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.