reklama

Klient Flickr dla Windows i WP7 już dostępny

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Jak możemy przeczytać na blogu serwisu Flickr, ta popularna platforma do udostępniania zdjęć wzbogaciła właśnie się o interaktywnego klienta dla systemów Windows 7 i Windows Phone 7.

Zgodnie z najnowszymi trendami, aplikacja została dostosowana do specyfiki tabletów i smartfonów. Program korzysta z funkcji dotykowych i udostępnia użytkownikowi spersonalizowany ekran startowy, dzięki któremu możliwe jest szybkie zorientowanie się w aktywności znajomych. Ponadto klient Flickra pozwala na łatwe powiększanie zdjęć do pełnego ekranu oraz ich przeglądanie w oryginalnej rozdzielczości. Z kolei pomniejszenie zdjęcia umożliwia szybkie dotarcie do bardziej szczegółowych informacji o danej fotografii. Flickr potrafi także wykorzystać potencjał geotagów umieszczając zdjęcia z lokalizacją na interaktywnej mapie. Co więcej, wykonane przez nas zdjęcia możemy w prosty sposób wysłać na serwer Flickr i udostępnić je wybranym osobom lub całemu światu. Praktyczne działanie opisanych funkcji zostało zaprezentowane w przygotowanym przez twórców filmie demonstracyjnych.

Klienta serwisu Flickr w wersji dla Windows 7 i Windows Phone 7 można pobrać bezpośrednio ze strony projektu.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama