Klient Steam jest dostępny w RPMFusion dla Fedory, RHEL, CentOS i podobnych

Strona główna Aktualności

O autorze

Mimo że klient Steam i wiele gier działa bardzo dobrze na różnych dystrybucjach Linuksa, firma Valve od początku skupia się nad rozwijaniem go jedynie dla Ubuntu, które w momencie rozpoczęcia inicjatywy zajmowało miejsce na szczytach rankingów. Użytkownicy innych mogli pobierać pakiety przygotowane przez społeczności lub własnoręcznie rozpakowywać udostępnione przez Valve archiwum DEB.

Pakiety RPM dla Fedory 18, 19 i 20, a także dystrybucji pokrewnych, jak RHEL czy CentOS, przygotowywał użytkownik znany w Sieci jako negativo17. W ubiegłym tygodniu poinformował, że pakiet zawierający klienta Steam jest weryfikowany w celu określenia, czy można go dodać do alternatywnego repozytorium RPMFusion, zawierającego między innymi niewolne oprogramowanie orz oprogramowanie, które z różnych powodów nie trafiło do oficjalnego repozytorium prowadzonego przez Red Hata. Pakiet wczoraj został oficjalnie włączony do zasobów repozytorium. Na razie znajduje się w gałęzi nonfree-updates-testing w wersji 32-bitowej, która nie stwarza żadnych problemów na systemie 64-bitowym.

Dla użytkowników oznacza to, że na dystrybucjach takich jak Fedora 17, 18, 19 i Rawhide, RHEL 5 i 6, CentOS i różne ich modyfikacje instalacja klienta Steam przebiega bezproblemowo, o ile system został skonfigurowany tak, aby korzystał z RPMFusion (instrukcję można znaleźć na stronie projektu). Potem wystarczy tylko:

yum -y --enablerepo=rpmfusion-nonfree-updates-testing install steam

i można oddawać się cyfrowej rozrywce.

© dobreprogramy

Komentarze