Knoppix 5.1.0

Strona główna Aktualności

O autorze

Klaus Knopper ogłosił wydanie kolejnej wersji prekursora w dziedzinie dystrybucji typu LiveCD - Knoppiksa. Ten bazujący na Debianie system jako pierwszy dał możliwość przetestowania pełnego, działającego Linuksa bez potrzeby instalacji na dysku.

Zmiany w najnowszej wersji dotyczą nie tylko aktualizacji jądra i pozostałych komponentów wchodzących w skład systemu, ale również wprowadzenia kilku opcjonalnych dodatków takich jak trójwymiarowy pulpit wspierany przez Beryla. Knoppix 5.1.0 bazuje na jądrze w wersji 2.6.19(.1) + fuse 2.6.1, zaktualizowano w nim również środowisko graficzne KDE 3.5.5 i pakiet biurowy OpenOffice 2.1. Wszystkich zainteresowanych projektem odsyłamy do oficjalnej strony, na której można uzyskać szczegółowe informacje na temat nowego wydania sytemu.

Obrazy dystrybucji dostępne są do pobrania z serwerów projektu w dwóch wersjach CD (698 MB) i DVD (4 113 MB). W przypadku problemów z pobraniem Knoppixa 5.1.0 polecamy skorzystanie z sieci BitTorrent, w której również zostały umieszczone obrazy systemu.

© dobreprogramy
s