Kobieta - android

Strona główna Aktualności

O autorze

Zwykle nie publikujemy informacji nie związanych bezpośrednio z oprogramowaniem bądź Internetem, tym razem chcemy zrobić wyjątek. W serwisie BBC Polska pojawiła się bowiem bardzo ciekawa informacja na temat robota antropomorficznego o nazwie repliee Q1 stworzonego przez japońskich naukowców.

Skóra robota repliee Q1 została wykonana z niezwykle plastycznego siliconu, bardzo przypominającego właściwościami ludzką skórę. Robot może poruszać rękoma, a nawet, zupełnie jak człowiek, mrugać oczami. Specjalne sensory powodują, że android "wydaje się oddychać".

Notka ta jest o tyle szczególna, że android o wyglądzie kobiety naprawdę porusza wyobraźnię i skłania do refleksji nad najbliższą przyszłością.

Być może androidy wymuszą zmianę kierunku rozwoju oprogramowania, być może będziemu kupować tylko pakiety oprogramowania funkcjonalnego do swoich androidów i tyć w fotelach ;-) Kto wie...

Więcej na temat replie Q1 (to ta pani na zdjęciu, w różowym żakiecie ;-) przeczytać można na stronie ed-02.ams.eng.osaka-u.ac.jp.

© dobreprogramy
s