r   e   k   l   a   m   a
reklama

Kobiety grają coraz więcej, głównie na urządzeniach przenośnych

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Może i granie na konsolach oraz komputerach to rozrywka raczej typowo męska, ale za to zabawa na urządzeniach przenośnych typu telefony komórkowe czy tablety to już okazuje się domena kobiet — tak wynika z danych zgromadzonych przez amerykańskie EEDAR, największą na świecie firmę specjalizującą się w badaniu tej gałęzi rynku. „Rozrywkowe dziewczyny” stanowią 60 procent ogólnej puli osób zabijających czas gdzieś „w biegu”.

Z ankiety przeprowadzonej w USA pośród 2,491 kobiet w wieku od 15 do 64 lat wynika także, że przeciętnie 6 na 10 z nich oddaje się ponadto słodkiemu zapomnieniu w szeroko pojmowanych grach społecznościowych. Co ciekawe, sformułowanie „pani domu” nie jest przesadzone, bowiem w aktywny sposób wpływają one na to, jak i w co grają inni. Lubią bawić się także wspólnie z całą rodziną, chociażby to było tylko na Facebooku.

Wnioski dla czerpiących spore zyski z gier jest prosty — piękniejsza część populacji staje się coraz ważniejszym klientem, który potrafi też kogoś nakłonić do zakupu danego produktu. I to nie tylko w ramach rozrywki przenośnej. Według Entertainment Software Association obecnie już blisko połowa grających w ogóle to kobiety.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii