Kod .NET Framework dostępny dla każdego

Strona główna Aktualności

O autorze

Zgodnie z zapowiedziami (pisaliśmy o nich w październiku) Microsoft udostępnił kod źródłowy .NET Framework 3.5, zestawu bibliotek platformy .NET będących fundamentem do tworzenia i działania aplikacji (także internetowych) na platformie Windows. Kod udostępniono na licencji Microsoft Reference License - oczywiście tylko do odczytu.

Programiści mają teraz wgląd w zestaw bibliotek najważniejszych obszarów .NET, między innymi Base Class, ASP.NET, Windows Forms, Windows Presentation Foundation oraz ADO.NET i XML. W kolejce do udostępnienia czekają biblioteki odpowiedzialne za LINQ, WCF oraz Workflow.

Kod jest dostępny bezpośrednio w Visual Studio 2008. Należy jedynie zainstalować specjalną poprawkę, a następnie skonfigurować opcje debuggera. Potem można już rozpocząć debugowanie kodu .NET Framework zupełnie tak, jak kod własnej aplikacji - VS pobierze pliki z Internetu, gdy będą potrzebne. Microsoft pozostawił w kodzie nawet komentarze swoich programistów, co znacznie poprawia jego czytelność.

Szczegółowe instrukcje konfiguracji Visual Studio 2008 do pracy z kodem .NET Framework można znaleźć na blogu Shawna Burke.

© dobreprogramy