Kodu Game Lab Kodu Game Lab 1.5.47.0

Strona główna Windows Programowanie Tworzenie gier
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Kodu Game Lab to bez wątpienia jedno z najlepszych narzędzi do tworzenia efektownych gier 3D, które uruchomić można na komputerze lub konsoli Xbox. Nie wymaga ono od użytkownika jakiejkolwiek wiedzy programistycznej, czy też wykorzystania skomplikowanych bibliotek graficznych, a całość obsługiwana może być jedynie przy użyciu myszki.

Oprogramowanie charakteryzuje się bardzo prostą obsługą, która z pewnością nie przysporzy problemów podczas zabawy nawet najmłodszym użytkownikom. Na każdym etapie program oferuje szereg porad i wskazówek, a także prostych tutoriali, pomagających zrozumieć sposób jego działania. Co więcej, każda mini-gra oferowana w ramach wspomnianych tutoriali może zostać przez użytkownika edytowana, dzięki czemu może on podejrzeć sposób realizacji konkretnych operacji i wykorzystać go we własnym projekcie. Zaletą narzędzia jest przyjazny, dopracowany oraz dostępny w polskiej wersji językowej interfejs graficzny.

Tworząc od podstaw własną grę zaczynamy od kreowania świata, w którym będzie się ona toczyć. Kodu Game Lab pozwala szybko i wygodnie edytować podłoże, podnosić i obniżać teren, dodawać wodę i ustalać jej poziom, a także nanosić na projekt najróżniejsze obiekty - m.in. drzewa, owoce, monety, statki, samoloty, chmury, kamienie oraz wiele innych. Dla większości z nich program przewiduje zestaw predefiniowanych dźwięków. Narzędzie oferuje również możliwość tworzenia ścieżek, po których np. przemieszczać się będą ulokowane w projekcie obiekty.

Na uwagę zasługuje również całkiem spory pakiet opcji, pozwalających dostosowywać do własnych preferencji świat naszej gry. Do dyspozycji użytkownika pozostają ustawienia dynamiki pracy kamery, wyświetlania informacji nt. dostępnych w grze zasobów, sile takich zjawisk jak wiatr czy fale, kolorze nieba i oświetlenia, głośności dźwięków itp. Na każdym etapie możemy podglądnąć efekty naszej pracy i przetestować zastosowane ustawienia.

Uwaga!

  1. Do poprawnego działania Kodu Game Lab wymaga zainstalowanej w komputerze karty graficznej, wspierającej bibliotekę DirectX (9.0c lub nowszą) i technologię Shader Model (2.0 lub nowszą). W systemie operacyjnym wymagana jest biblioteka .NET Framework 3.5 oraz XNA Framework 3.1 Redistributable. Obie one pobrane i zainstalowane mogą zostać z poziomu kreatora instalacji programu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Nie ma konieczności znania języków programowania, prosty interfejs, tuturiale, bezpłatny
brak możliwości uruchamienia stworzonej gry bez Kodu Game Lab, Brak możliwości pisania skryptów, tworzenia świata od 0, oraz tworzenia w 100% własnej
ocena użytkownika
16.08.2012 21:59 • Recenzja do wersji 1.2.88.0

Kodu Game Lab jest bardzo dobry programem na osób mocno początkujących, bez weny twórczej i znajomości np. C++ Programem nie da się zrobić grywalnej gry co najwyżej gierkę żeby się pochwalić przed kolegami.

Program jest bardzo przyjazny użytkownikowi: prosty interfejs, poradniki, wszystko wyjaśniane krok po kroku, jest to największa zaleta tego programu.