r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kogo lubią Internauci?

Strona główna Aktualności

Firma Envisional przygotowała ranking najsilniejszych marek Internetu. Zwyciężyła rozpoczynająca właśnie działalność w Polsce firma aukcyjna eBay.

Z badań wynika, że najważniejsze marki Internetu to Microsoft, Google, Yahoo, Sony i HP. Dla analityków Envisional ta klasyfikacja była jednak punktem wyjścia do analizy wizerunku poszczególnych firm w oczach Internautów. Jak nietrudno się domyślić, te dwa zestawienia znacząco się różnią. Microsoft - uznawany za najważniejszą markę - był szósty wśród najgorzej ocenianych firm. Najbardziej negatywne oceny zebrał McDonald's, wyprzedzając Coca-Colę, sieć supermarketów Wal-Mart, Nestle i Unilever. Najlepiej postrzegane w Internecie marki to eBay, HP, Dell, Mini i UPS.

"Pod względem wpływu na zachowania konsumenckie Internet szybko dogania telewizję. Dlatego wielkie marki nie mogą sobie pozwolić na lekceważenie wizerunku firmy w sieci" - podsumował Ben Coppin, szef Envisional. Internet - także nieoficjalne witryny, takie jak prywatne blogi - coraz częściej mają znaczący udział w dyskusji na temat działalności dużych, międzynarodowych firm. Sieć odgrywa też coraz większy udział w sprzedaży, także dla firm nie związanych bezpośrednio z Internetem.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.