Kolędowanie przy wigilijnym stole – nasze propozycje legalnych źródeł muzyki

Strona główna Aktualności

O autorze

Z całą pewnością wigilijna kolacja jest wydarzeniem, podczas którego chcemy zapomnieć o smartfonach, tabletach, pecetach i wszelkiej maści innych urządzeniach i oprogramowaniu, z którego korzystamy na co dzień. Z dość oczywistych powodów umówiliśmy się, że akurat tego dnia będziemy poświęcać sobie wzajemnie więcej uwagi niż zwykle. Nie oznacza to jednak, że dobrodziejstwa techniki nie mogą uświetnić wigilijnej kolacji, na przykład dzięki dostarczeniu oprawy muzycznej.

Usługi muzyczne

Każda z liczących się usług muzycznych przygotowała na dzisiejszą okazję wiele list odtwarzania, które znajdziemy na ekranach głównych aplikacji. I nie chodzi tutaj jedynie o tradycyjne kolędy, ale także piosenki świąteczne czy różnego rodzaju alternatywne aranżacje, przy wyborze których można kierować się własnym gustem. Poniżej linki do najpopularniejszych świątecznych list odtwarzania:

Część klientów usług muzycznych umożliwia natywne wyświetlanie tekstu odtwarzanego utworu. Tam, gdzie jest to niemożliwe, polecamy aplikację Soundhound, która sama rozpozna odtwarzany utwór i umożliwi szybkie odnalezienie tekstu w Sieci.

Kolędy

Nie wszystkich przekonują jednak usługi muzyczne oparte nas strumieniowaniu. Nie oznacza to, że nie mamy dla nich żadnej alternatywy. Dobrą propozycją może być dostępna w naszej bazie w wersji na Android i iOS-a aplikacja Kolędy Polskie. Dzięki niej można wspólnie odśpiewać piętnaście tradycyjnych polskich kolęd. Najważniejsze jednak, że Kolędy Polskie nie ograniczają się do odtwarzania tradycyjnych aranżacji. Wielu z pewnością doceni możliwość przesłuchania jedynie instrumentalnego akompaniamentu z jednoczesnym wyświetlaniem tekstu kolędy. W darmowej wersji aplikacji mamy dostęp tylko do kilku wybranych kolęd, za pozostałe musimy jednorazowo zapłacić.

Stacje radiowe

Dla użytkowników, którzy wolą oprawę w postaci tradycyjnej audycji radiowej także mamy coś odpowiedniego. W naszej bazie dostępna jest aplikacja Polskiego Radia w wersji na Androida, iOS-a i mobilnego Windowsa. Posłuchać Polskiego Radia można także w przeglądarce.

Zarówno dzięki aplikacjom mobilnym, jak i na pececie posłuchać można RMF FM. Na szczególną uwagę zasługuje tu specjalnie uruchomiona stacja RMF ON Święta, gdzie możemy posłuchać przygotowanej przez profesjonalnych DJ-ów listy odtwarzania. Aplikację RMFon.pl znaleźć można w naszej bazie oprogramowania. Z pozostałymi możliwościami, z wykorzystaniem np. SmartTV, zapoznać można się na stronie stacji.

Dobrym pomysłem może się także okazać wykorzystanie Open FM, gdzie znajdziemy tematyczne stacje: wybrać można nie tylko tradycyjne polskie kolędy, ale także nastrojowe świąteczne piosenki czy pastorałki w różnych aranżacjach gatunkowych. Udanego kolędowania!

© dobreprogramy
s