reklama

Kolejna beta mobilnego Firefoksa

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Mozilla wydała Firefox 4 Mobile Beta 5 - mobilną wersję przeglądarki internetowej Firefox.

Najnowsze testowe wydanie Firefox 4 Mobile zostało wyposażone w szereg poprawek zwiększających wydajność działania aplikacji. Przeglądarka włącza się szybciej niż dotychczas oraz płynniej reaguje na powiększanie i zmianę pozycji ekranu ze standardowego na panoramiczny. Programistom udało się także poprawić efektywność silnika JavaScript i zwiększyć ogólną stabilność przeglądarki. Właściciele smartfonów z Androidem docenią zaś możliwość przeniesienia danych profilu na kartę SD.

Mobilny Firefox obsługuje wiele rozwiązań stosowanych w "pełnoprawnej" wersji tej przeglądarki. Użytkownik może korzystać między innymi z Firefox Sync, Firefox Add-ons i przeglądania w kartach. Mozilla przygotowała także szereg udogodnień dla programistów, którzy tworzą dodatki dla Firefox 4 Mobile. Fundacja pochwaliła się przy tej okazji, że mobilny Firefox doczekał się już ponad 100 nowych rozszerzeń. Twórcom udało się także wyeliminować wiele błędów dostrzeżonych w poprzednich wydaniach przeglądarki.

Firefox 4 Mobile Beta 5 można pobrać bezpośrednio ze strony projektu. Przeglądarka współpracuje obecnie z systemem Google Android w wersji 2.0 lub nowszej i Nokia Maemo. Należy pamiętać, że jest to wydanie testowe i może działać niestabilnie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama