r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kolejna darmowa usługa od Google - Dictionary

Strona główna Aktualności

Google udostępniło wszystkim zainteresowanym bezpłatną usługę Google Dictionary - dostępny w kilkunastu wersjach językowych słownik o dość rozbudowanych możliwościach.

Słownik Google jest kolejnym po translatorze i słowniku języków obcych narzędziem językowym w ofercie korporacji i podobnie jak dwa pozostałe, dostępny jest całkowicie za darmo. Usługa potrafi podać definicję wybranego słowa, przykłady użycia w zdaniu a także wymienić jego synonimy. Słownik jest także w stanie wyświetlić fotografie obrazującą dane pojęcie oraz odesłać użytkownika do jednej z kilku wybranych stron, po bardziej szczegółowe informacje dotyczące żądanego hasło. Osoby posiadające konto Google mogą ponadto zaznaczać i wyróżniać wybrane pozycje oraz mają dostęp do przejrzystej historii słów, których definicje przeglądały.

Niestety słownik Google nie oferuje obecnie wsparcia dla języka polskiego toteż nad Wisłą jego zalety docenią głównie osoby uczące się języków obcych. Pozostaje mieć nadzieję, że Google nie będzie długo traktować Polski jako kraju trzeciej kategorii i uzupełni bazę słownika o nasz język.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.