r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kolejna ikona P2P ulega komercjalizacji

Strona główna Aktualności

W piątek pisaliśmy o wprowadzeniu opłat przez serwis The Pirate Bay, tymczasem pojawiły się informacje o komercjalizacji kolejnej ikony pirackiego procederu.

Kazaa, będąca swego czasu jedną z największych sieci P2P, powróci jako usługa umożliwiająca nieograniczone ściąganie muzyki. Program bił kilka lat temu rekordy popularności. Po długiej batalii sądowej i licznych oskarżeniach o szerzenie piractwa Kazaa utraciła funkcjonalność typowego programu P2P - teraz ma wrócić jako w pełni legalna usługa. Jak informuje serwis CNET, użytkownicy nowej Kazaa za 20 dolarów miesięcznie uzyskają dostęp do blisko miliona utworów i dzwonków na komórki należących do czterech dużych firm fonograficznych.

Projekt komercjalizacji Kazaa realizowany przez Altnet i Brilliant Digital Entertainment będzie kolejną próbą legalizacji dawnych pirackich potęg. Poza The Pirate Bay wcześniej opłaty za korzystanie z sieci wprowadził także Napster - niegdyś symbol piractwa, jeden z pierwszych programów P2P będący pierwowzorem dla większości używanych dziś narzędzi służących do wymiany plików.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.