Kolejna kampania Microsoftu promująca legalność

Strona główna Aktualności

O autorze

Polski oddział Microsoftu poinformował o rozpoczęciu kampanii Play Fair - Lansuj Wzory, przygotowanej z myślą o użytkownikach, którym zależy na posiadaniu oryginalnego oprogramowania.

Kampanii towarzyszy strona internetowa play-fair.pl oraz konkurs, w którym uczestnicy mogą wygrać różne nagrody. Jak informuje Microsoft, celem kampanii jest wzmocnienie świadomości użytkowników komputerów w zakresie korzyści płynących z używania oryginalnego oprogramowania. Kampania potrwa do 30 lipca 2008 r.

W ramach kampanii w Internecie mają pojawiać się krótkie filmy, prezentujące w zabawny sposób powody, dla których warto być fair czyli legalnym. Na stronie Internauci będą mogli zamieszczać swoje materiały - hasło konkursowe oraz własne filmy, a także pobrać różne dodatki, np. tapety i materiały video. Za pośrednictwem strony użytkownicy mogą również wziąć udział w konkursie. Aby to zrobić należy zalogować się, dokończyć zdanie "Jestem fair, bo." oraz kupić oryginalny system Windows w cenie 249 zł. Nagradzani będą również użytkownicy, którzy tylko podzielą się powodami, dla których są fair, kończąc zdanie "Jestem fair, bo...".

W ramach akcji Microsoft podkreśla dostępność systemu, od miesiąca Windows Vista dostępna jest w cenie 249 zł (Vista Home Basic OEM).

Jest to kolejna tego typu akcja firmy Microsoft. Idea niewątpliwie cenna ale koncepcja pozostawia wiele do życzenia. Miga wiele "luzackich" haseł ale tak naprawdę całość sprawia wrażenie luzu na siłę. Rzeczywiście znaleźć na stronie można kilka filmów. Można z nich dowiedzieć się "dlaczego warto". Problem w tym, że wbrew założeniom nie są one w ogóle zabawne, typowy marketing ukryty pod podszewką pseudo luzu. Taka forma przekazu, mam wrażenie, może raczej zniechęcić niż zachęcić.

© dobreprogramy