reklama

Kolejna luka w Adobe Flash Player

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Adobe poinformowała o groźnej luce, jaka występuje w aplikacji Flash Player.

W zasadzie trudno jest tu coś ciekawego napisać. Nie tylko dlatego, że luki w oprogramowaniu Adobe należą do częstych, ale także dlatego, że ta jest niemal identyczna z odkrytą przed miesiącem. Różnica jest jedynie taka, że w marcu odnotowywane były ataki z wykorzystaniem plików Flasha osadzonych w arkuszach Excela a teraz cyberprzestępcy postanowili wykorzystać jako nośnik dokumenty Worda. Tak samo jak miesiąc temu, dziurawy jest Flash Player oraz biblioteka Authplay.dll wykorzystywana w Acrobat Readerze i Acrobat X. Podobnie jak wtedy, istniejące w Acrobat X zabezpieczenia sprawiają, że luka choć obecna, nie jest dla niego groźna. W związku z tym zostanie załatany później, najprawdopodobniej w czerwcu, w ramach kwartalnego cyklu wydawania poprawek bezpieczeństwa przez Adobe.

Choć luka dotyczy oprogramowania Adobe dla Windows, Linuksa, Solarisa i Mac OS X, ataki są obecnie przeprowadzane tylko na Windows.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić