r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kolejna wersja dokumentu ACTA wyciekła do Internetu

Strona główna Aktualności

Działania komisji odpowiedzialnej za ACTA są tak przejrzyste, że opinia publiczna o zmianach w dokumencie dowiaduje się z nieoficjalnych przecieków. Kolejna wersja ustawy antypirackiej (plik PDF) przedostała się do Internetu.

Komisja Europejska opublikowała jak dotąd jedyną oficjalną wersję porozumienia antypirackiego ACTA - w kwietniu, po ósmej rundzie negocjacji. Stało się to dzięki naciskom Parlamentu Europejskiego. Wprawdzie kolejne informacje na temat prac miały być przekazywane opinii publicznej, to jednak mimo zapewnień nic się nie zmieniło. Dokument z najnowszymi zmianami wyciekł do Internetu tylko dzięki pomocy anonimowego pracownika PE. Usunięto z niego kontrowersyjny zapis tzw. „prawa trzech ostrzeżeń”. Ma ono umożliwić odcinanie osób nielegalnie ściągających pliki z Internetu.

Kolejna runda negocjacji odbędzie się w Waszyngtonie. Później zajmie się nimi Parlament. Jeśli porozumienie ACTA zostanie zatwierdzone, będzie obowiązywać w Australii, Japonii, Kanadzie, Korei, Meksyku, Maroku, Nowej Zelandii, Singapurze, Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii i Unii Europejskiej. Porozumienie jest szeroko krytykowane - między innymi za możliwe ograniczanie podstawowych wolności człowieka, a także fakt, że negocjacje toczą się w wąskiej grupie podmiotów i mają "tajny charakter". Ostatnio przeciwko ACTA wypowiadali się Free Software Foundation i Richard Stallman, znany aktywista ruchu wolnego oprogramowania.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.