r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kolejna wypożyczalnia pirackich filmów DVD zlikwidowana

Strona główna Aktualności

O autorze

Policjanci z północno-wschodniej Polski nie odpuszczają wypożyczalniom pirackich filmów DVD. Białostoccy policjanci zatrzymali właściciela kolejnej takiej wypożyczalni. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z sekcji dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy w Białymstoku przeprowadzili kontrolę w wypożyczalni filmów DVD na białostockim osiedlu Dziesięciny, podejrzewając, że płyty wypożyczane są nielegalnie. Podejrzenia te potwierdziły się. W prowadzonej przez 35-letniego mężczyznę wypożyczalni znaleziono 1182 płyty DVD, z których olbrzymia większość stanowiła pirackie kopie, a pozostałe płyty, choć oryginalne, nie posiadały licencji na wypożyczanie. W mieszkaniu mężczyzny znaleziono kolejnych 758 nielegalnych nośników. Jak informuje Policja, właściciel nie posiadał ani jednej płyty, która mogłaby być zgodnie z prawem wypożyczana. Cała "kolekcja" została zabezpieczona przez policjantów. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i niemała grzywna, szczególnie, że osiągał ze swojej działalności korzyści finansowe.

Przypomnijmy, że to już trzecia zlikwidowana wypożyczalnia w rejonie północno-wschodniej Polski w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Pod koniec ub.r. zatrzymano właściciela wypożyczalni z Morąga (woj. warmińsko-mazurskie), a w połowie lutego właściciela innej, białostockiej wypożyczalni, w których wykryto łącznie blisko 5500 nielegalnych płyt.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.