r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kolejne KDE 4 w styczniu!?

Strona główna Aktualności

Zespół tworzący KDE, jedno z najpopularniejszych środowisk graficznych dla systemu Linux postanowił, że nowa wersja 4 ukaże się w styczniu przyszłego roku.

Jak wszyscy z pewnością pamiętamy, początkowo KDE 4 miało ukazać się w połowie grudnia bieżącego roku. To, że termin nie zostanie dotrzymany spodziewać się było można od dosyć dawna. Niemniej jednak autorzy zapewniają: Postęp prac nad KDE 4.0 jest zadziwiający. Większość elementów wchodzących w skład środowiska jest już ukończonych, a spora część aplikacji działa stabilnie lub przynajmniej dobrze.

Przypominamy, że najbardziej widoczną nowością w KDE 4.0 jest Plasma, czyli zupełnie nowy interfejs użytkownika, zawierający pulpit i w pełni konfigurowalne panele. Nowe KDE będzie zawierać nowe API do odtwarzania multimediów (Phonon), platformę komunikacyjną Decibel, API dla skryptów Kross i nowy menedżer plików Dolphin. Prócz tego, całe środowisko zostało wyposażone w obsługę grafik SVG, dzięki czemu będzie wyglądać dużo efektowniej.

Deweloperzy zapowiadają, że 11. stycznia ukaże się lepiej wyglądająca i działająca wersja KDE 4. Więcej informacji na temat nadchodzącej wersji środowiska graficznego KDE 4.0 można znaleźć w oficjalnym ogłoszeniu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.