Kolejne atrakcje Targów Mobilnych: parkingi na Raspberry Pi, modlitwy i wspomagane zające

Strona główna Aktualności

O autorze

Pierwsze Targi Mobilne na Stadionie Narodowym w Warszawie wciąż trwają – tak jak pierwszy dzień poświęcony był przede wszystkim kwestiom biznesowym, tak dzień drugi to przede wszystkim tematyka konsumencka. O tym jednak później, gdy obie ścieżki prelekcji dobiegną końca. Na razie zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi ciekawymi wystawcami Targów.

Znaleźć miejsce do parkowania w centrach dużych miast nie jest łatwo. Przedstawiona poniżej aplikacja na Androida jest klientem systemu, który w czasie rzeczywistym ma śledzić liczbę dostępnych na parkingach w okolicy miejsc. Informacje system zbierać ma zarówno pasywnie (zgłaszane przez parkingowych), jak i aktywnie (kamery z systemem rozpoznawania obrazu nad miejscami parkingowymi). Pilotażowe wdrożenie przygotowywane jest na razie w okolicach Politechniki Łódzkiej. Jeśli się powiedzie, to życie zmotoryzowanych mieszczan stanie się znacznie przyjemniejsze.

Twoja przeglądarka nie obsługuje Flasha i HTML5 lub wyłączono obsługę JavaScript...

Sekularyzacja życia codziennego postępuje wśród fanów tzw. nowych technologii znacznie szybciej, niż wśród reszty społeczeństwa. Może jednak właśnie to czyni tę grupę przyklejonych do małych ekraników ludzi szczególnie głodną Dobrej Nowiny? Towarzystwo Jezusowe wysłało na Targi swoich przedstawicieli, by pokazali, jak wykorzystać jezuicką aplikację mobilną do modlitwy i chrześcijańskiej medytacji, gdy kolejna plansza Angry Birds nie jest już w stanie poradzić egzystencjalnemu kryzysowi.

Twoja przeglądarka nie obsługuje Flasha i HTML5 lub wyłączono obsługę JavaScript...

Wspomagana rzeczywistość (Augmented Reality) to nic nowego. Mimo powszechnych zachwytów jakoś nie mogła dotąd wejść pod strzechy. Może po prostu do tej pory nie dysponowaliśmy dość dobrym sprzętem, by zrealizować potencjał tego pomysłu. Na Targach spotkaliśmy jednak ludzi, którzy całkiem dobrze radzą sobie z bardzo ciekawymi zastosowaniami Wspomaganej Rzeczywistości w marketingu, edukacji i przeuroczych zabawach dla dzieci w każdym wieku (nawet tych już raczej starych dzieci).

Twoja przeglądarka nie obsługuje Flasha i HTML5 lub wyłączono obsługę JavaScript...

© dobreprogramy
s