r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kolejne kraje otrzymają płatność przez operatora komórkowego na Windows Phone. Polacy muszą jeszcze poczekać.

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Microsoft poinformował o rozszerzeniu płatności poprzez operatora na kolejne kraje. Możliwość doliczenia zakupów w markecie do rachunku telefonu dostępne będzie od marca dla Argentyny, Chile, Kolumbii, Kostaryki, Malezji, Meksyku, Peru i RPA. Do tej pory taka forma płatności udostepniona została w 33 krajach u 53 operatorów komórkowych. Niestety nadal nie ma Polski w obu tych grupach, ale Microsoft obiecuje, że niedługo ta lista zostanie rozszerzona o kolejne państwa.

Dodanie płatności poprzez operatora znacznie ułatwia i zachęca do zakupu w markecie. Wg Microsoftu, średnio sześciokrotnie zwiększają się kwoty, jakie płacą użytkownicy za aplikacje, po udostępnieniu doliczenia zakupów w markecie do rachunku telefonu.

Idealnym przykładem jest Meksyk i Indonezja. Na grafice powyżej można zaobserwować jak po udostępnieniu płatność przez operatora komorowego, ilość operacji w markecie podskoczyła kilkudziesięciokrotnie. Szybsze wydanie takiej usługi w Polsce może zagwarantować jeszcze wyższe kwoty obrotu w Windows Phone Store i większe zyski również dla rodzimych deweloperów.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.