reklama

Kolejne kraje otrzymają płatność przez operatora komórkowego na Windows Phone. Polacy muszą jeszcze poczekać.

Strona główna Aktualności

O autorze

Programista .NET i innych technologii Microsoft. Prywatnie fanboy wszystkiego, co jest związane z Windows Phone. W wolnej chwili wspomina lepsze czasy, kiedy królowała Amiga. Uwielbia jazdę rowerem i biegi długodystansowe.

Microsoft poinformował o rozszerzeniu płatności poprzez operatora na kolejne kraje. Możliwość doliczenia zakupów w markecie do rachunku telefonu dostępne będzie od marca dla Argentyny, Chile, Kolumbii, Kostaryki, Malezji, Meksyku, Peru i RPA. Do tej pory taka forma płatności udostepniona została w 33 krajach u 53 operatorów komórkowych. Niestety nadal nie ma Polski w obu tych grupach, ale Microsoft obiecuje, że niedługo ta lista zostanie rozszerzona o kolejne państwa.

Dodanie płatności poprzez operatora znacznie ułatwia i zachęca do zakupu w markecie. Wg Microsoftu, średnio sześciokrotnie zwiększają się kwoty, jakie płacą użytkownicy za aplikacje, po udostępnieniu doliczenia zakupów w markecie do rachunku telefonu.

Idealnym przykładem jest Meksyk i Indonezja. Na grafice powyżej można zaobserwować jak po udostępnieniu płatność przez operatora komorowego, ilość operacji w markecie podskoczyła kilkudziesięciokrotnie. Szybsze wydanie takiej usługi w Polsce może zagwarantować jeszcze wyższe kwoty obrotu w Windows Phone Store i większe zyski również dla rodzimych deweloperów.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama