r   e   k   l   a   m   a
reklama

Kolejne nadajniki telewizji analogowej wyłączone

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji poinformowało dziś o wyłączeniu kolejnych analogowych nadajników telewizji naziemnej. W sumie dziś i jutro zakończy pracę 58 nadajników w okolicach Częstochowy, Gorlic, Jeleniej Góry, Kłodzka, Opola, Rabki, Szczawnicy, Tarnowa, Wrocławia i Zakopanego. W sumie zmiana dotyczy 8 województw, 379 gmin i 4,79 miliona osób.

proces przełączania się na sygnał cyfrowy został podzielony na dwa dni aby możliwie skrócić czas niedostępności telewizji w górach. W marcu, kiedy wyłączone zostały nadajniki w okolicach Elbląga, Szczecina, Rzeszowa, Warszawy i Wisły, przerwa trwała 40 godzin, tym razem skrócono ją do 17. Dziś rano na nadawanie cyfrowe przeszła TVP Wrocław.

Kolejne wyłączenia planowane są na 20 maja, 17 czerwca i 23 lipca. ostateczny termin zaprzestania nadawania analogowego upływa 31 lipca tego roku. Harmonogram i inne informacje na ten temat można znaleźć na stronie cyfryzacja.gov.pl.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieAsus VivoBook Flip 14: laptop, który staje się tabletem