Kolejne naloty na handlarzy piratami

Strona główna Aktualności

O autorze

Wrocławscy i kieleccy policjanci w ubiegły weekend po raz kolejny zatrzymali nielegalnie handlujących pirackimi filmami, grami i oprogramowaniem. Kilka dni wcześniej namierzony został też pirat "reklamujący się" w Internecie.

W ostatnią niedzielę, funkcjonariusze wrocławskiej Policji dokonali kontroli placów targowych i giełd we Wrocławiu na terenie i w okolicach ul. Robotniczej i na Niskich Łąkach. Zatrzymano czworo mieszkańców Wrocławia w wieku: 17-22 lat, którzy oferowali do sprzedaży nielegalnie skopiowane płyty z nagranymi filmami, grami oraz programami komputerowymi. Łącznie policjanci zabezpieczyli 1136 płyt. W jednym przypadku podejrzenie policyjnych wywiadowców wzbudziła młoda kobieta, która niosła bardzo dużą torbę turystyczną. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić co tak ciężkiego i dużego może przenosić młoda kobieta. Po sprawdzeniu okazało się, że 22-letnia wrocławianka, w torbie miała 800 nielegalnie skopiowanych płyt CD i DVD.

Tego samego dnia, policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, przypadkowo odwiedzili bazary w Skarżysku - Kamiennej, gdzie natrafili na 50-letniego mieszkańca Skarżyska, który beztrosko handlował pirackimi nowościami filmowymi na DVD. Zabezpieczono 400 pirackich filmów oraz nagrywarkę.

Kilka dni wcześniej, 4 lipca rano, policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z KWP we Wrocławiu i Komisariatu Policji Wrocław Grabiszynek, ustalili 32-letniego mieszkańca Wrocławia, który nielegalnie kopiował gry komputerowe. Mężczyzna zatrzymany został w swoim mieszkaniu, gdzie policjanci po przeszukaniu znaleźli kilkaset, nielegalnie skopiowanych płyt z grami oraz listę jego klientów. Jak ustaliła Policja, mężczyzna zajmował się wspomnianym procederem od roku, a ogłaszał się w prasie i Internecie.

Zatrzymanym osobom grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

© dobreprogramy
s