r   e   k   l   a   m   a
reklama

Kolejne odmiany robaka atakującego MySpace i Facebooka

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Kaspersky Lab. zidentyfikowała już cztery warianty szkodnika atakującego konta na portalach Facebook i MySpace.

Robak Net-Worm.Win32.Koobface wykorzystuje dość prostą metodę - odsyłacz do pliku wideo. Gdy użytkownik próbuje obejrzeć filmik, otrzymuje wiadomość, która informuje go o konieczności uaktualnienia Flash Playera. Podejście to jest obecnie dość popularne - jeśli pobierzesz plik Flash Playera, na twoim komputerze znajdzie się nowy szkodnik.

Naturalnie nie jest to pierwszy szkodliwy program atakujący portal Facebook lub MySpace. Wczesne warianty tego robaka atakowały jednak MySpace, ale nie Facebooka. Twórcy robaka Koobface wyraźnie próbują zmaksymalizować liczbę swoich ofiar - im więcej, tym większy będzie botnet. Nie wykluczone, że będą pojawiać się kolejne mutacje.

Osoby stojące za tym szkodnikiem związane są również z "fałszywymi programami antywirusowymi" XP Antivirus oraz Antivirus2009, które w rzeczywistości są oprogramowaniem spyware. Kaspersky informuje o wykryciu plików instalacyjnych tych programów spyware, zawierających kod robaka. Trojan-Downloader.Win32.Fraudload, wykorzystywany do pobierania między innymi XP Antivirus, obecnie używany jest również do pobierania plików tego robaka.

W rezultacie, zaatakowana maszyna nie tylko zostaje zainfekowana robakiem i przyłączona do botnetu, ale również stanie się celem jednego z tych programów spyware.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial