reklama

Kolejne openSUSE w październiku

Strona główna Aktualności

O autorze

Andreas Jaeger, jeden z liderów projektu openSUSE, ogłosił dzisiaj ostateczny plan wydawniczy kolejnej wersji systemu i przedstawił główne założenia jego rozwoju.

Nowe openSUSE ma wspierać technologię UMTS, posiadać rozbudowany tekstowy interfejs do instalacji pakietów - Zypper, oraz asystenta migracji Instlux. Prócz tego, planowane jest przygotowanie integracji z zewnętrznymi repozytoriami oprogramowania, redukcja czasu potrzebnego na uruchomienie systemu i modyfikacja zależności pakietów. W nowym openSUSE znajdziemy prawdopodobnie środowisko graficzne GNOME w wersji 2.20 i testową wersję czwartego wydania KDE.

openSUSE 10.3 ma od teraz być wydawane w wersji mieszczącej się na jednej płycie CD, dodatkowe niezbędne pakiety będą pobierane w trakcie instalacji. Aktualnie nie wiadomo, czy planowane jest wydanie standardowej wersji na 5 płytach CD lub jednej DVD. Nowa płyta CD ma być systemem typu LiveCD z możliwością instalacji na dysku twardym (podobnie jak Ubuntu).

Od połowy maja do końca lipca wydawane mają być kolejne wersje Alpha (w sumie sześć), na początku sierpnia powinna ukazać się pierwsza z trzech Bet, na wrzesień zaplanowano wydanie wersji kandydującej, a na początku października pojawi się stabilne wydanie. Plan ten należy traktować orientacyjnie, możliwe są pewne przesunięcia.

Szczegółowy plan wydawniczy nowego openSUSE znajduje się na stronie twórców.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama