Kolejne polskie atrakcje turystyczne zawitały do Google Street View

Strona główna Aktualności

O autorze

Usługi Street View chyba nikomu nie trzeba przybliżać. Dzięki niej możemy śledzić wygląd miast, planować trasy, prowadzić wirtualne spacery czy też sprawdzać okolice miejsca, w które mamy się udać. To także atrakcje turystyczne i zabytki kultury, których cyfrowa lista w naszym kraju wzbogaciła się o sporo nowych obiektów.

Od dzisiaj za pomocą Map Google'a i Street View możemy wybrać się na wirtualny spacer także po największych atrakacjach turystycznych pięciu województw: warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, lubelskiego, małopolskiego oraz mazowieckiego. Na liście dodanych atrakcji znajdują się między innymi:

Jak możemy przeczytać na oficjalnym polskim blogu Google, jest to efekt rocznej pracy przy pomocy plecaka Street View Trekker. A to dopiero początek. W kolejce czekają kolejne atrakcje turystyczne. I choć wirtualna wycieczka nie zastąpi pieszej wędrówki, to jednak stanowi ciekawą alternatywę, dla osób, które chcą poznać zabytki, ale z różnych powodów nie mogą sobie pozwolić na podróż. To także dobra pomoc przy planowaniu przyszłych wypraw.

© dobreprogramy
s