reklama

Kolejne pozwy przeciwko firmie Apple za szpiegowanie?

Strona główna Aktualności

O autorze

Najprawdopodobniej szykują się kolejne pozwy przeciwko firmie Apple dotyczące naruszenia prywatności użytkowników.

W środę informowaliśmy o pozwie skierowanym przez jednego z użytkowników sprzętu firmy Apple. Twórca systemu iOS został oskarżony o celowe umieszczanie w swoich produktach mechanizmów umożliwiających śledzenie użytkowników. W najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnych pozwów przeciwko firmie Apple, donosi serwis InformationWeek. Zdaniem prawników amerykańskie prawo nie jest precyzyjne w sprawie zbierania informacji na temat użytkowników, co mogą wykorzystać kolejni oskarżający.

Firmy powinny uważniej podchodzić do danych, które są przez nie zbierane, twierdzą prawnicy. Należy też zwrócić uwagę, czy reklamodawcy, którym są one udostępniane, wykorzystują informacje w dozwolony sposób. To na razie najlepszy sposób, aby wyjść obronną ręką z pozwów o szpiegowanie. Możliwe też, że wkrótce przepisy dotyczące zbierania danych o użytkownika zostaną zmienione. Problemem zajmują się już takie instytucje jak Federalna Komisja Handlu czy Departament Handlu Stanów Zjednoczonych.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić