Kolejne wyróżnienie dla Comarchu

Strona główna Aktualności

O autorze

Comarch - producent oprogramowania dla firm, m.in. prezentowanej na łamach vortalu serii CDN Opt!ma - został laureatem nagrody gazety "Rzeczpospolita" dla najbardziej innowacyjnego polskiego przedsiębiorstwa wśród firm usługowych i handlowych. Docenione zostały nakłady spółki na działalność badawczą i rozwojową wielokrotnie przekraczające średnią krajową. W rankingu Rzeczpospolitej i Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych Case, oprócz zwycięskiej firmy Comarch uwzględnionych zostało 2000 najlepszych polskich przedsiębiorstw.

Wg "Rzeczpospolitej" Comarch zwyciężył w kategorii innowacyjność, ponieważ inwestuje duże środki w badania i rozwój (B+R) w stosunku do swoich przychodów i utrzymuje duże jednostki badawcze. W 2004 roku na inwestycje te przeznaczono 12% przychodów firmy.

Nakłady Comarch na innowacyjność produktów i rozwiązań przekraczają nie tylko średnią dla Polski, która ze wskaźnikiem 0,6 proc. produktu krajowego brutto wydatków na badania i rozwój, wciąż wlecze się w ogonie Europy, ale również średnią dla krajów skandynawskich, które mają wiele sukcesów w sprzedaży zaawansowanych technologicznie produktów i usług, a wydają na badania i rozwój 3 - 5 proc. swojego PKB. Dzięki temu Comarch nie tylko jest liderem w Polsce, ale też dynamicznie działa na rynkach zagranicznych. Dzięki inwestycjom w R&D możemy zaoferować zaawansowane rozwiązania technologiczne przedsiębiorcom z Niemiec czy Rosji i wygrać z tamtejszą konkurencją. - mówi Paweł Prokop, Wiceprezes Comarch S.A.

Jak podkreśla Comarch, wysoki poziom inwestycji w badania i rozwój utrzymywany jest w firmie od wielu lat. Comarch współpracuje z najlepszymi Polskimi uczelniami dając szansę rozwoju zawodowego dla ich najlepszych absolwentów. Dzięki temu dynamika wzrostu przychodów firmy może cały czas rosnąć.

W połowie listopada informowaliśmy o uznaniu przez Gazetę Prawną firmy Comarch Technologiczną Firmą Roku 2005 i nagrodzeniu jej Wehikułem Czasu - wyróżnieniem przyznawanym za kształtowanie gospodarczej przyszłości.

© dobreprogramy
s