r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kolejne zarzuty w sprawie zakupu AdMoba

Strona główna Aktualności

Amerykański senator, Herb Kohl, domaga się przyjrzenia się sprawie zakupu firmy AdMob przez Google’a. To już kolejne żądanie, które wpłynęło do Federalnej Komisji Handlu (FTC) - coraz więcej osób twierdzi, że Google szykuje się do przejęcia rynku reklam w telefonii komórkowej.

Jak donosi Reuters, Kohl napisał w liście do FTC, że dzięki zakupowi AdMoba firma Google stanie się wiodącym dostawcą reklam dla urządzeń przenośnych popularnie znanych jako „smartfony”. Senator sugeruje dokładne przyjrzenie się transakcji, która miała miejsce w listopadzie zeszłego roku. Google nabył wtedy AdMoba za rekordową sumę 750 mln dolarów. Wcześniej zakupem firmy specjalizującej się w reklamach dla telefonów zainteresowany był Apple. Transakcja nie spodobała się organizacjom chroniącym prawa konsumenckie w USA. Już w grudniu do FTC wpłynęły żądania zablokowania zakupu AdMoba. Prosiły o to dwie organizacje - Consumer Watchdog i Center For Digital Democracy. Powodem m.in. była cena zakupu, która ich zdaniem kilkakrotnie przewyższyła ogólną wartość rynku reklam dla telefonów komórkowych.

Amerykański senator nie był już tak stanowczy w osądzie - zażądał jedynie, aby FTC zbadała sprawę zakupu. Nie wspomina się natomiast o możliwości jego zablokowania. Google nie jest jedyną firmą, która poważnie przygotowuje się do wkroczenia na rynek reklam dla telefonów. W styczniu Apple zakupił firmę Quattro Wireless, która również zajmuje się technologiami umożliwiającymi reklamowanie się w urządzeniach przenośnych. Według prognoz rynek, o który toczy się gra, już za trzy lata może być warty 3,1 mld dolarów.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.