Kolejne zmiany w GNOME Shell

Strona główna Aktualności

O autorze

Poznaliśmy kolejne zmiany, które będą wprowadzone w GNOME Shell. Opublikowane zostały również zrzuty ekranu interfejsu.

Na blogu OMG Ubuntu opublikowano zrzuty ekranu prezentujące wygląd GNOME Shell, czyli komponentu rozwijanego w ramach GNOME 3. Na najnowszych grafikach możemy przyjrzeć się wyglądowi Activites (Czynności), które upodobniono do Unity Dash. Z kolei pasek wyszukiwania umieszczono w prawym górnym rogu ekranu. Po wpisaniu zapytania, rezultaty są wyświetlane natychmiastowo. Przesuwając kursor myszki w prawą stronę ekranu możemy dodać bądź usunąć przestrzenie robocze. Rozwinięto też menadżera okien Mutter, który umożliwia teraz łatwe przełączanie między otwartymi oknami.

Przypomnijmy, że GNOME Shell jest jednym z najbardziej istotnych komponentów jakie pojawią się w środowisku graficznym GNOME 3. Dzięki GNOME Shell tradycyjny pasek zadań zostanie zastąpiony paskiem bocznym, który przedstawiał będzie ostatnio używane aplikacje i umożliwi prosty dostęp do nich. Udostępni także prostą wyszukiwarkę oraz pozwoli na zarządzanie obszarami roboczymi i prostą nawigację pomiędzy oknami. Już teraz wiadomo, że GNOME Shell nie będzie domyślnym interfejsem dla Ubuntu - w wersji 11.04 systemu wprowadzony będzie natomiast Unity.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu