r   e   k   l   a   m   a
reklama

Kolejne zmiany w Windows 7 dzięki programowi beta

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft opublikował listę kolejnych 27 zmian, które wprowadzono dzięki testerom biorącym udział w programie beta.

Podobnie jak poprzednio, najwięcej zmian znajdziemy w interfejsie użytkownika, szczególnie w pasku zadań. W przypadku otwarcia wielu okien jednocześnie wyświetlana jest ich lista zamiast widoku miniatur. Wprowadzono listy szybkiego dostępu pozwalające w szybki sposób uzyskać dostęp do ostatnio używanych elementów panelu sterowania. Pojawiła się obsługa powiększania obrazu za pomocą gestów na ekranach dotykowych. Usprawniono nawigację po katalogach oraz dostępność opcji Nowy folder. Ciekawą nowością jest zapisywanie ustawień Menedżera zadań i usprawnione centrum komunikacji.

Wśród zmian w interfejsie zdecydowanie jednak najbardziej powinna ucieszyć zmiana w zapisywaniu ustawień pulpitu, np. pozycji ikon czy paska zadań - do tej pory zapis dokonywany był w chwili wylogowania użytkownika, więc ustawienia dokonane w danej sesji były tracone podczas awarii systemu lub nieprawidłowego zamknięcia. Teraz ustawienia te zapisywane są na bieżąco.

System indeksowania i wyszukiwania wśród zasobów dyskowych Windows Search automatycznie indeksuje nowe pliki, których rozszerzenia zostały zarejestrowane wraz z aktualizacją aplikacji. Usprawniono także działanie konfiguracji dual-boot. Dotychczas inne zainstalowane systemy Windows nie uzyskiwały własnej litery dysku przez co nie pojawiały się w Eksploratorze. Zredukowano domyślny rozmiar pliku stronicowania i rozwiązano problem ze znikającymi urządzeniami USB, dzięki czemu myszki i klawiatury powinny być prawidłowo wykrywane nawet po wyjściu komputera ze stanu wstrzymania lub ponownym podłączeniu urządzenia.

Prócz tego poprawiono działanie i wydajność kreatora dodawania drukarek. Dotąd występowały sytuacje, w których kreator nie potrafił automatycznie zidentyfikować sterownik urządzenia, nawet jeśli był dostępny do pobrania z Windows Update. Udoskonalono sprawdzanie stanu urządzenia za pomocą menedżera urządzeń, a narzędzie do usuwania urządzeń powinno działać bardziej kompleksowo. Przywrócono też kreator ręcznego dodawania nowych urządzeń.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNajsłynniejsze kanały na YouTubie. W Polsce często nieznane